MİM'in 24. Bölüm Konuğu: Ervin Garip

mimarizm.com / 15 Mart 2021
Ervin Garip'in konuk olduğu MİM'in 24. bölümü, 15 Mart Pazartesi günü, saat 23:00'da TRT2'de izleyici ile buluşacak.

Nevzat Sayın'ın hazırlayıp sunduğu “MİM"in 24. bölümüne, mimarlık hikayelerini kendilerine göre yeniden kurgulayan ve bu hikayelerin en çok hatırlanan halini yaratmaya çalışan bir ekibin temsilcisi olarak Ervin Garip konuk oluyor. Bölüm 15 Mart  2021 tarihinde, saat 23:00'da TRT2 ‘ de izleyici ile buluşacak.  

Yapımcılığını Lacivert Film’in üstlendiği Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen MİM programını Nevzat Sayın hazırlayıp sunuyor. Bölüm yayını ve hafta içi devam eden tekrarlarının ardından TRT İZLE, TRT 2 youtube kanalı ve TRT Dinle kanalında yer alan programın dekoru ise tasarım ürünlerin tedarikçisi olarak 1992 yılından beri tasarım ve mimarı alanında bir Türkiye’de referans noktası olan Mozaik firmasından temin edildi.

 

*

Ervin Garip Hakkında

Mimarlık lisans derecesini 2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nde almıştır. 2009 yılında North Carolina State University College of Design, ABD`de ‘visiting scholar’ olarak bulunmuş, aynı yıl İstanbul Teknik Üniversitesi “Mimari Tasarım” programında doktora çalışmasını tamamlamıştır. 

2011 yılında ilki düzenlenen IABA Antalya Uluslararası Mimarlık Bienali’nde “Arada” isimli deneysel mimarlık çalışması sergilenmiştir. Projeleri çeşitli yarışmalarda ödüller kazanmış, sergilenmiş, ulusal ve uluslararası farklı kurumlar tarafından yayınlanmıştır; 8 birincilik ödülü, çeşitli ödül ve mansiyonlar kazanmıştır. 

Şu anda İstanbul'da 1+1 tasarım ekibi ile mimarlık, kentsel tasarım ve iç mimarlık alanlarında proje ve çalışmalarını sürdürmektedir. İstanbul Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nde bölüm başkanı olarak görevini sürdürmekte, öğretim üyesi olarak ders vermekte ve çeşitli ulusal-uluslararası kongre ve workshoplara katkıda bulunmaktadır.

Nevzat Sayın Hakkında

Nevzat Sayın 1954 yılında, Hatay’da doğdu. 1978 yılında, Ege Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mimarlık Bölümü’nü bitirdi. 1980'e kadar sosyal konutlar üzerine bir yüksek lisans çalışması; 1984'e kadar usta-çırak yöntemiyle okul sonrası mimarlık eğitimi; 1986'ya kadar bilgi/görgü artırma gezileri ile ilgilendi. 1986’da farklı ölçek ve konularda mimarlık hizmeti vermek amacıyla karılımcı bir yönetim ve yürütme anlayışına sahip olan Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri’ni kurdu.

Mimarlık kariyeri boyunca yurt içinde ve dışında çeşitli sergilere katıldı ve ödüller aldı. 2004'te Düşler Düşünceler İşler, 2015’te Bir Yapı Kitabı, 2019’da son on beş senelik üretimini bir araya getirdiği Düşünceler İşler yayımlandı. NSMH çatısında süren mimarlık çalışmalarının yanı sıra, Türkiye’nin farklı mimarlık okullarındaki eğitim çalışmalarının bir uzantısı olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programı kurucu üyesidir. Mimarlık öğrencileri için yaz okulları, seminerler, jüriler, atölye çalışmaları da mimarlık eğitimi ile ilişkisinin önemli parçaları olmaya devam etmektedir. Çalışmalarının önemli bir bölümünü mimarlığa ve sanata dair yazılar, röportajlar, sergiler ve yayınlar oluşturmaktadır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :