MİM'in 14. Bölüm Konuğu Sevince Bayrak Oldu

mimarizm.com / 05 Ocak 2021
TRT2'de ekranlara gelen Nevzat Sayın'ın hazırlayıp sunduğu MİM'in 4 Ocak tarihli konuğu Sevince Bayrak'tı.

MİM" ‘ in 14. Bölüm Konuğu Sevince Bayrak 4 Ocak 2021 tarihinde TRT2‘de izleyici ile buluştu. Nevzat Sayın, günlük hayatın değme noktalarında, önemsiz gibi görünen, küçük mimarlık nesnelerinin ardındaki derin düşünceleri duymak için Sevince Bayrak ile söyleşti.

Sevince Bayrak'ın konuk olduğu 14. Bölümün gerçekleşecek tekrarları: 

MİM Salı 11:00, MİM Perşembe 7:00, Cumartesi 16:45

Ayrıca TRT İZLE, TRT2 YOTUBE mecralarından ve TRT DİNLE PODCAST kanalından yayınlanan bölümlere erişilebilir. 

Yapımcılığını Lacivert Film’in üstlendiği Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü Enerji Müzesi'nde çekimleri gerçekleştirilen MİM programını Nevzat Sayın hazırlayıp sunuyor. Bölüm yayını ve hafta içi devam eden tekrarlarının ardından TRT İZLE, TRT 2 youtube kanalı ve TRT Dinle kanalında yer alan programın dekoru ise tasarım ürünlerin tedarikçisi olarak 1992 yılından beri tasarım ve mimarı alanında bir Türkiye’de referans noktası olan Mozaik firmasından temin edildi.

 

*

Sevince Bayrak Hakkında

Mimar, yazar. İstanbul Teknik Üniversitesi’nden 2005 yılında mezun oldu. 2014 yılında aynı üniversitede doktorasını tamamladı. 2007 yılında Oral Göktaş ile beraber halen çalışmalarını sürdürdüğü mimarlık ofisi SO?’yu kurdular. 2013 yılında İstanbul Modern ve MoMA/PS1 işbirliği ile yapılan Yeni Mimarlık Programı’nda Göğe Bakma Durağı başlıklı projeleri ile birinci seçildiler. Kraliyet Sanat Akademisi’nde (Londra, 2015); MAXXI’de (Roma, 2015) ve İstanbul’da projeleri uygulandı; Kayıp Bariyer adlı eserleri MAXXI’nin kalıcı mimarlık koleksiyonuna eklendi. Oral Göktaş ile beraber 2019 yılında Architectural Review Emerging Architecture Awards’da finalist oldular. Uygulanıp ödül almış yapıları arasında İstanbul’da bir kültür merkezi, Erzurum’da bir kümes ve Edirne’de bir barınak bulunmaktadır. 2019 yılında İş Bankası Kültür Yayınları’ndan “Bir Meydan Öyküsü” adlı kitabı, National Geographic dergisinde ise “İstanbul 2100” başlıklı dosyası yayınlandı. 2015 yılından beri MEF Üniversitesi’nde ders veriyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :