VitrA'dan Modern Banyo Senaryoları

mimarizm.com / 18 Nisan 2016
VitrA, banyolar için tasarladığı gelecek senaryolarını; Milano Brera Tasarım Bölgesi’nde düzenlenen “Bath Time Good Time” sergisiyle yurt dışındaki izleyicilerle buluşturdu.

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu markası VitrA, banyolar için tasarladığı gelecek senaryolarını, 12-17 Nisan 2016 tarihleri arasında tasarımın başkenti Milano’da gerçekleştirdiği ‘Bath Time Good Time’ adlı sergide izleyiciyle buluşturdu. Brera Tasarım Bölgesi’ndeki bir sanat galerisinde düzenlenen sergide, daha önce İstanbul’da yapılan atölye çalışmalarından hareketle; ürün, alan, alışkanlık ve ritüellerin mercek altına alındığı araştırmalar temel alınıyor. VitrA’nın inovatif yaklaşımıyla uyumlu, sade ve minimal sergi alanı, kavramsal tasarımın araştırma sonuçları, mekânın odak noktası olarak sunuluyor.

eczacibasi yapi urunler  grubu brvitra 3 tumbnail

eczacibasi yapi urunleri grubu brvitra 4

VitrA’nın, farklı kültürlerden tasarımcıları bir araya getirerek uluslararası, çoğulcu ve ortak tasarım anlayışını ortaya çıkaran çalışmalarıyla oluşturduğu ‘Bath Time Good Time’ sergisi, “zaman” kavramından hareketle; rahatlama, güzellik, meditasyon, denge, hareket, an, mahremiyet ve bakım konulu 8 projeyi izleyicilerle buluşturuyor. Serginin küratörlüğünü ise Türkiye’deki tasarım kültürünün öncülerinden VitrA’nın Tasarım Direktörü Erdem Akan üstleniyor. Sergi; Sezgin Aksu, Jozeph Forakis, Diego Grandi, Setsu & Shinobu Ito, Sertan Özbudun, Terri Pecora and Mario Trimarchi ve VitrA Tasarım Ekibi’nin işlerinden oluşuyor.

eczacibasi yapi urunleri grubu brvitra 5

eczacibasi yapi urunleri grubu brvitra 6
 
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :