Manço Mimarlık'a Üst Üste İki Uluslararası Ödül

mimarizm.com / 10 Temmuz 2020
Manço Mimarlık tarafından tasarlanan Mardin’de Cami ve Moulin Rouge Dans Okulu projeleri art arda ödül kazandı.

Manço Mimarlık tarafından ulusal yarışma için tasarlanan Mardin’de Cami projesi, The Architecture Community TAC Dünya Tasarım Ödülleri 2020’de Kamusal Yapı Konsept kategorisinde kazanan proje oldu. Dünyaca ünlü mimarlık ofisi Gensler’in ortaklarından Randy Guillot, ABD’nin önde gelen mimarlık okullarından Pratt Institute profesörlerinden Edwin Zawadzki gibi isimlerden oluşan uluslararası jürinin değerlendirmeleri sonucunda ödüle değer görülen proje, daha önce de 32. Dönem World Architecture Community 10+5+X ve 2019 UDAD Urban Design&Architecture Design ödüllerini kazanmıştı.

Yine Manço Mimarlık tarafınca uluslararası bir yarışmaya sunulan Moulin Rouge Dans Okulu projesi de daha önceki dönem kazananları ve onursal üyelerin oluşturduğu jürinin değerlendirmeleri sonucunda Fransa, Danimarka, Vietnam, Tunus, Arjantin, Mali, Güney Kore, Türkiye, İran, Mali ve Ruanda’dan projeler ile birlikte “Tasarlanmış” kategorisinde 34. Dönem World Architecture Community WA 10+5+X Ödülü’nü kazananlar arasında yer aldı.

Mimarlık ve şehir plancılığı alanındaki çalışmaları ile uluslararası tanınırlığa sahip Dr. Mimar Süha Özkan tarafından 2006 yılında kurulan ve onlarca farklı ülkeden binlerce mimar, akademisyen ve mimarlık öğrencisinin yer aldığı World Architecture Community’nin onursal üyeleri arasında Mario Botta, Massimiliano Fuksas, Ken Yeang, Fumihiko Maki, Kenneth Frampton, Doğan Hasol, Mehmet Konuralp, Emre Arolat, Gökhan Avcıoğlu gibi dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen isimleri bulunuyor.

Birçok farklı ülkede yer alan tamamlanmış ve tasarım aşamasındaki nitelikli mimari projelerin yılda üç kez, onursal üyeler ve daha önceki ödülleri kazananlardan oluşan jürinin ve topluluk üyelerinin oyları ile seçildiği WA Ödülleri 2008 yılından beri veriliyor. 

 

*

İlgili linkler

TAC Dünya Tasarım Ödülleri 2020 kazananları

32. Dönem World Architecture Community 10+5+X Ödülleri kazananları

2019 UDAD Urban Design & Architecture Design Ödülleri kazananları

34. Dönem World Architecture Community 10+5+X Ödülleri kazananları


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :