Maison&Objet Paris Ocak 2022: Lüksün Yeni Tanımları

mimarizm.com / 16 Aralık 2021
Maison&Objet Ocak 2022 edisyonunda ‘New Luxury’ temasını inceliyor. Maison&Objet Fuarı Marka Elçileri, In-Between Tasarım Platformu Kurucuları Bilgen Coşkun ve Dilek Öztürk tema ve fuar hakkında bilgiler paylaştı.

Toucan Collectión by Lladró ©Cualiti Photo Studio

Maison&Objet Paris Fuarı 20-24 Ocak 2022 tarihleri arasında dekorasyon ve tasarım dünyasındaki yenilikleri sektör profesyonelleri ve tasarım severler ile buluşturuyor. NellyRodi Trend Ajansı ile her edisyonunda bir tema üzerine yoğunlaşan fuar, pandemi ile daha da hızlı değişen yaşam ve çalışma şekillerimizi yakından ilgilendiren ‘New Luxury’ temasını mercek altına alıyor. Lüksün tanımı tüketici grupları arasında farklılaşırken bu tanımları teknoloji de önemli ölçüde etkiliyor. 

Applique Ghost/Design by Felix Millory ©Grégory Copitet 

Maison&Objet Paris yeni lüks temasını ‘Uber Luxury’ ve ‘Lux Populis’ kavramları üzerinden inceliyor. Uber Luxury teknoloji ve artsana üretimi bir arada sunan, böylece geçmişi gelecek ile birleştiren bir anlayış. Yüksek kaliteli malzeme ile elde üretilmiş ürünlerin bir de teknolojik olarak mükemmelleştirilmeleri karşı konulamaz arzu nesneleri yaratıyor. Bir yandan insan elinin dokunuşu ile kişiselleştirilmiş bir tavır diğer yandan hayat kalitemizi yükselten teknolojik fonksiyonlarla bir arada sunulduğunda ayrışan lüks bir deneyime ulaşılabiliyor. Lux Populis ise ilhamını sokak kültürü ve sosyal medyadan alarak daha kapsayıcı ve eğlenceli bir lüks tavrı sergiliyor. Lüks markaların graffiti sanatçıları ile işbirlikleri bu trendin en iyi örneklerini oluşturuyor. Daha genç ve dinamik olan bu lüks tavrı gençleşen lüks tüketici profilleri için de çok cazip içerikler sunuyor. 

Mickey Sparkling par Thomas Dariel, LEBLON DELIENNE 

Suspension M101, HENRI BURSZTYN ©Romain Jouault pour Kandella

Fuarda ayrıca trend alanı, sanatsal enstelasyonlar, gastronomik deneyimler ve bir dijital tasarım satış platformu olan The Invisible Collection sergisi görülebilecek. 7. Holdeki ‘Signature’ alanı özellikle fuarın teması olan yeni lüks kavramlarını karşılayan sergileme alanları ile öne çıkıyor.

Hopebird-design Jaime Hayon ©Tiziano Rossi

Maison&Objet Paris dijital ortamda da ‘mom’ https://mom.maison-objet.com üzerinden ziyaretçilerine çok kanallı bir deneyim sunuyor. Bununla birlikte fuarın dekorasyon ve tasarım alanlarındaki eğitici konuşmaları ve içerikleri bir araya getirdiği Maison&Objet Academy kanalı https://academy.maison-objet.com ilham veren içeriklerle bizleri karşılıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :