Maison et Objet 2016’dan ‘Oyuna Katıl’ Çağrısı

Tuba Tellioğlu Şeren / 23 Ağustos 2016
2-6 Eylül 2016 tarihleri arasında Paris’te düzenlenen Maison et Objet Fuarı’nın bu yılki teması “House of Games” olarak belirlendi.

Bu yıl 2 - 6 Eylül 2016 tarihleri arasında Paris’te gerçekleştirilen Maison et Objet, genç ve yetenekli tasarımcıların çalışmalarını, profesyonellere tanıtmasına olanak sağlayan dünyanın en önemli tasarım fuarlarından biri. Bu yılki fuarın ana teması “House of Games” olarak belirlendi.

Nelly Rodi ajanstan Vincent Grégoire temanın çıkış noktası hakkında, “Yaşadığımız çevreyle kolaylıkla ilişkilendirilebilecek bir tema seçmeyi istedik. ‘House of Games’ son dönemde modadan, çağdaş sanattan, tasarım endüstrisinden ve hatta gastronomiden aldığımız yenilikçi sinyalleri çok iyi bir biçimde yansıtıyordu. ‘House of Games’, ‘Yeni Barok’un ve ‘Dandy’ stilinin geri gelişini ifade ederken aynı zamanda fanteziye, egzantrikliğe ve cazibeye de yer açıyor. Bir genelleme yapmak gerekirse, ekranlar arkasında geçirdiğimiz yalnız yaşamlarımızı yeniden kurgulamak ve canlandırmak için oyunlara ve özel kulüplere duyulan ilginin giderek arttığını görüyoruz” diyor. 

Fuarda ayrıca mimar ve tasarımcıların sektördeki gelişmeleri ziyaretçilerle paylaştıkları çeşitli etkinlik ve söyleşilere yer verilecek. Yılın tasarımcısı seçilen Ilse Crawford, “iyi yaşam ve tasarım”la ilgili görüşlerini fuar katılımcılarıyla paylaşacak. Uluslararası alanda üne kavuşmuş peyzaj mimarı Louis Benech’in ve aydınlatma enstalasyonlarıyla dikkat çeken Fransız sanatçı Yann Kersalé’nin işleri mutlaka görülmesi gerekenler arasında.


 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :