Khosla Associates Büyüleyici Ofisiyle Ödüle Doymuyor

mimarizm.com / 16 Ağustos 2018
Hindistan’ın önde gelen mimarlık ofislerinden Khosla Associates’in Batı Gat Dağları’nda muhteşem bir manzaraya sahip olan bol ödüllü ofisinde Duravit Vero serisi lavabolar tercih edilmiş.

Bangalore’da bulunan Khosla Associates mimarlık ofisi, tropik mimariyi dünya trendleriyle bir araya getirerek, yerel malzeme ve konseptleri çağdaş bir dokunuşla buluşturuyor. Yapı, geçtiğimiz yirmi yıl boyunca 25’ten fazla ulusal ve uluslararası ödülün sahibi oldu.

Mumbai'nin stresinden uzak, huzur dolu bir köşe

Batı Gat Dağları’na bakan tablo gibi bir manzaraya sahip bu bölge, Khosla Associates’in sahipleri tarafından Mumbai’nin stresinden kaçmak için özel olarak seçilmiş. 

8 bin metrekarelik arazi üzerinde, 195 metrekare alana inşa edilen bina, ilk bakışta tek katlı basit bir yapı olarak göze çarpıyor. Ofis alanı, dış cepheye bakan ve gündüz kullanılan odalar ve iç tarafta kalan özel odalar olmak üzere ikiye ayrılmış.

Geniş teras alanında bulunan ve binanın etrafındaki su kaynaklarıyla bütünleşen 'sonsuz havuz' (infinity pool) ise yapının en göz alıcı unsuru olarak öne çıkıyor.

Khosla Associates

Doğayla uyumlu tercihler

Binanın iç tasarımında, mobilya ve diğer eşyalarda sadelik unsuru göze çarpıyor. Yerleştirilen her eşya, mimari konseptin geneliyle ve bölgenin doğal güzellikleriyle uyumlu olacak şekilde seçilmiş.

Ofisin banyosunda ise doğal taş, ahşap ve seramik kullanılmış. Dikdörtgen formlu Duravit Vero serisi lavabonun tasarımı, iç mimariye hakim olan keskin hatlarla örtüşüyor.

Khosla Associates, Duravit Vero
Duravit Vero lavabo


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :