Kent ve Çocuk'ta Ayın Konusu; Eğitim Mekanları

mimarizm.com / 02 Şubat 2018
Çocuğa ve çocukluğa odaklanan şehircilik girişimi Kent ve Çocuk, yeni yıl itibariyle internet yayınına başladı. Her ay bir konu belirleyip, elde edilen ölçekler arası bilgileri yaygınlaştırmayı amaçlayan ekip, ilk olarak Eğitim Mekanları'nı mercek altına alıyor. İçerikler her türlü katkıya açık!

2018 itibariyle online yayın hayatına başlayan Kent ve Çocuk girişimi; çocuğun mekandaki varlığına dair gündem yaratmayı, yerleşmiş kalıpları açabilecek tartışmalar üretmeyi, Türkiye’den ve dünyadan ilham veren örnekleri yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Konu başlıklarını daha derinlemesine incelemek üzere aylık içerik odakları hazırlama kararı alan Kent ve Çocuk, "Ayın Konusu" bölümünde, örnekler toplamayı, ilgili meslek insanlarından, ebeveynlerden ve çocuklardan görüş almayı planlıyor. İlk konu olarak "Eğitim Mekanları"nı belirleyen ekip, internet sayfası üzerinden bir ay boyunca eğitim mekanlarının niteliği, çocuk için anlamı, tasarımı, kırın ve kentin eğitim mekanı olabilme kapasitesi üzerine yazılar paylaşacak.

Kent ve Çocuk, Eğitim mekanları

Kent ve Çocuk, Şubat ayı boyunca;
- Mekanın öğrenmeye etkisi nedir?
- Nasıl mekanlarda eğitim görüyoruz?
- Yeni eğitim yaklaşımlarında eğitim mekanları nasıl çoğalıyor?
- Kentsel ve kırsal alanlar eğitim mekanlarına nasıl dönüşüyor?
- Değişen kentsel süreçlerde nitelikli eğitime erişimi nasıl tartışmalıyız?
- Çocukların mekansal süreçlere katılımı eğitim kapsamında düşünülebilir mi?
sorularına ve sizden gelecek diğer soru önerilerine ölçekler arası cevaplar bulmaya çalışacak. 

Her türlü katkı için kentvecocuk@gmail.com adresinden, Twitter ve Facebook hesaplarından Kent ve Çocuk'a ulaşabilir, #eğitimmekanları etiketiyle paylaşımda bulunabilirsiniz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :