Kent Meydanlarından Esinlenen Oturma Sistemi: Piazza

mimarizm.com / 07 Şubat 2018
Sezgin Aksu, ‘New Products for Addo’ konsepti ile tasarladığı Piazza’yı ‘esnek kullanımlı, fonksiyonel ve eğlenceli’ olarak tanımlıyor. İtalya’nın meydanlarından esinlenerek ‘Piazza’ adını alan oturma sistemi, iletişime açık ve samimi alanlar yaratmayı amaçlıyor.

Günümüzün ofis trendlerini estetik ve işlevsellikle birleştiren Addo Furniture, ‘New Products for Addo’ konsepti ile özellikle yönetici gruplarında ve tamamlayıcı ürünlerde sektörün iddialı markaları arasında yer alıyor.

İtalya’nın meydanlarından esinlenerek ‘Piazza’ adını alan oturma sistemi, otel, havaalanı, hastane ya da ofis projelerinde iletişime açık, samimi alanlar yaratmayı amaçlıyor. Sezgin Aksu imzası ile üretilen, tekli ve çoklu modüler oturma grubu olarak tasarlanan Piazza’da düz ve eğrisel olarak iki farklı formda oturma alanı oluşturulabiliyor.

Piazza, Sezgin Aksu, Addo

‘İtalyan meydanları gibi samimi ve iletişime açık alanlar hedefliyoruz’

Aksu, Piazza’yı "Uzun süredir Addo için bekleme ortamında fark yaratacak bir modüler oturma sistemi düşünüyorduk. Ofisim bildiğiniz gibi İtalya’da. Orada her köyün ve şehrin bir ya da daha fazla meydanı vardır. İnsanlar burada toplanır, güneşin tadını alır, bir sandviç yer, konuşur, dertleşirler. Yani kısacası buralarda vakit geçirirler. Yeni ürüne bu yüzden Piazza (Meydan) ismini verdik. Burada da aynı sıcaklığı ve iletişimi amaçlıyoruz. Tasarladığımız ürün son derece esnek ve her ortama değişik bir versiyon önerebiliyoruz. Ekstra rahat oturum sağlayan 45 derece açılı değişik yastıkları, renk seçenekleri ve kolay birleştirebileceğimiz bir konstrüksiyonu var. Piazza, insanlara değişik yerlerde kullanma özgürlüğü verecek. Havaalanları, otel lobileri, hastaneler, AVM’ler, ofisler ve tasarımın ön plana çıktığı her yer olabilir." şeklinde anlatıyor.

Piazza, Sezgin Aksu, Addo

Proje kimliğine göre renkleri ve yüzeyi belirlenebilen tasarımda, istenildiğinde sırt fontu olmadan sadece oturak düzeninde üretim yapılabiliyor. Piazza, yan yana eklenen modülleriyle farklı uzunlukta oturma düzeni oluşturmaya elverişli bir yapıya sahip. Genel mekanlardaki bekleme alanları için tasarlanan sistemde, sehpa, hareketli yazı tablası ve elektrik şarj üniteleri eklenerek kullanıcı konforu en üst düzeye çıkarılabiliyor. Sırt ve oturma fontlarında özel kalıplarda hazırlanan poliüretan süngerler kullanılırken, taşıyıcı ayak sistemi epoksi boyalı metal konstrüksiyon veya masif ahşaptan oluşuyor.

Piazza, Sezgin Aksu, Addo


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :