Sesin Dekoratif Formda Yansıması: Snowsound

mimarizm.com / 04 Kasım 2015
Özgün tasarım konseptleri ve kaliteli ses yalıtım teknolojileri ile öne çıkan İtalyan markası Caimi, ofis ve genel mekanlarda akustik düzenlemeye yardımcı olan ses panelleri 'Snowsound' ile tasarımı ve ses kalitesini tek üründe buluşturdu.

Tasarımın gücünü yansıttığı ofis mobilyaları ve aksesuar ürünleri ile öne çıkan İtalyan markası Caimi, görsel olarak mekanda özgün alanlar oluşturmasının yanında akustik ortamı optimize eden tasarımı Snowsound ile ofis dekorasyonunu tamamlıyor.

İnce yapısına rağmen derin seslerden düşük seslere kadar tüm frekansları karakterize ederek ortama yansıtan Snowsound, istenilen formda ve renkte üretilebiliyor. Hafifliği sebebiyle tavan, duvar ve mobilyalara kolaylıkla uygulanan paneller, teknolojik, modern ve estetik görünümüyle dikkat çekiyor.

Tasarım ve kullanım kolaylığı bir arada

Geri dönüşebilir olması sebebiyle çevreci özelliği bulunan Snowsound'un dış kumaşı tamamen polyester, diğer bileşenleri plastik ya da metal olarak üretiliyor. Ferrara Üniversitesi laboratuarlarında test edilen patentli tasarım, A sınıfı ses emilimi sağlayan UNI EN ISO 354 standartlarına uygunluk gösteriyor. Kumaş ve ses emici materyal arasında hiç boşluk olmadığı için toz ya da polen birikmesine imkan vermeyen ürün, dikişsiz yüzeyi sayesinde kolaylıkla temizlenebiliyor.

Uluslararası yarışmalardan ödülle döndü

Estetik formlar ile masa, duvar ve ayraç alanlarına uygulanabilen Snowsound, ses izolasyonunda tamamlayıcı aksesuar olarak yeni bir boyut ile teknolojiyi yaşam alanlarına taşıyor. Snowsound, akustik konfor sağlayan özellikleriyle German Design, Gran Design Etico, NeoCon, Product Inovations, Design Index ADI, International CES Innovations Design and Enginering Awards,Les Trophees de L'innovation, Horeca24 Innovazione Dellanlo gibi birçok ödüle sahip. 

Geometrik formları ve renk alternatifleri ile modern dekorasyona uyum sağlayan paneller, gürültü kalabalığını engelleyerek akustiği düzenliyor. Tek teknolojiyle birçok çözüm sunan Snowsound, Türkiye'de Addo Furniture'da kullanıcısı ile buluşuyor.


Addo Furniture hakkında:
Uluslararası tasarım anlayışı ile özgün ve modern tasarımlara imza atan Addo Furniture, yeni nesil ofis yaşamına uygun alanlar oluşturarak estetik ve fonksiyonelliği birleştiriyor.  Sezgin Aksu & Silvia Suardi ve Erhan Bektaş gibi başarılı  tasarımcılar ile birlikte çalışan Addo Furniture, ayrıcalıklı hizmet anlayışı ile kendi kimliği olan ofisler tasarlama ve uygulama alanında sektörde  güçlü bir yer edinerek her gün büyüyor. İstanbul Merkez Ofis'in yanı sıra, Bakü'deki showroomunda hizmet veren Addo Furniture, Almanya, İrlanda, Rusya, İsviçre, Avusturya, Dubai, Libya, Azerbaycan, Türkmenistan gibi ülkelere ihracat gerçekleştiriyor. 2015 yılında İtalyan markası Caimi'nin distribütörlüğünü alan Addo, özel projelerden küçük ofislere  tüm alanlarda estetik ve fonksiyonelliği özgün tasarım çizgisi ve konforla buluşturarak yeni nesil ofis yaşamına 'Addo' imzasını atmaya devam ediyor. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :