Mağazada Loft Konsepti

mimarizm.com / 12 Ağustos 2016
Yeni nesil çalışma alanlarına özel tasarımlar geliştiren Addo Furniture’ın yeni showroom’u, İstanbul’un ana ticaret merkezlerinden biri olarak dikkat çeken Basın Ekspres’te yer alıyor.

Firmanın 1.000 m2 büyüklüğündeki yeni showroom’u, loft konseptindeki tasarımı ve yeni nesil ofis yaşamına uygun modern mobilyaları ile dikkat çekiyor. Tasarım olgusunu başarının sırrı olarak benimseyen ve her alanda ön plana çıkaran Addo Furniture, akustik düzenlemelerden derinlik özelliklerine kadar ince bir tasarımın ürünü olan showroom’unda, çalışma hayatı için tasarlanan özel koleksiyonlarını sergiliyor. 

Derinlikle yakalanan ferahlık hissi, yüksek tavanlar ve yerden yükselen camlarla bütünleşiyor. Mağaza içinde yaratılan konsept köşelerde farklı tasarımlar sergilenirken, belirli noktalara sade bir şıklıkla yerleştirilen dekoratif ürünler ve aksesuarlar çalışma hayatına katılan yeni bir zevki yansıtıyor. Aynı zamanda yaşayan bir ofis olması açısından Addo ekibinin de ofis olarak kullandığı showroom’da mobilya ayakları, ahşap malzemeler ve çeşitli aksesuarlar duvarlarda farklı bir tasarım ile yeniden yorumlanmış. 

Markanın konsept danışmanı Sezgin Aksu’nun tasarladığı showroom, geniş bir alanda sergilenen farklı ürün grupları, özel akustik düzenlemeleri, tavan yüksekliğinin verdiği ferahlık hissi ve ürün yerleştirmeleri ile konukları özgün bir atmosferde ağırlıyor. 

Tasarımda Sezgin Aksu İmzası

Tasarımcı Sezgin Aksu ile çalışarak Bridge serisini geliştiren Addo Furniture, yeni nesil çalışma hayatının dinamiklerini estetik ve fonksiyonellikle buluşturuyor. Aynı zamanda markanın konsept danışmanlığını yürüten ve showroom tasarımı ile ilgili bütün detaylarla ilgilenen Sezgin Aksu, “Üretkenliğin dışa vurumu olarak her geçen gün önem kazanan ofis dekorasyonları, bir tasarım felsefesini yansıtmalı  ve ince bir zevkin dışa vurumu olmalıdır. Teknolojinin gelişimi ile birlikte, modern çalışma hayatının şekillenmesine paralel olarak kişisel zevklerin ve tarzların oluştuğu günümüz çalışma hayatında, mekansal zevklere üretkenlik, motivasyon ve iletişim hakim olmalıdır. Eskiden sadece ofis mobilyası üzerine konuşulurdu, bugün daha çok ofis ambiyansından konuşuyoruz. En doğru ambiyansı nasıl kurabileceğimiz konusunda çalışıyoruz. Ses yalıtımı çok önemli hale geldi, biz de bunu fazlasıyla dikkate alıyoruz.” diyor. 

Binalardan mutfaklara, mobilyadan endüstriyel tasarım ve ofislere kadar yaşamın her alanında değerlendirme kriteri haline gelen ‘tasarım’ olgusu, ofis dekorasyonunda da değişimin önünü açıyor. Bu akımı değerlendirerek büyüyen Addo Furniture, kısa zamanda sektörün iddialı markalarından biri olmayı başarıyor. 1992 yılında baba Cafer Yıldız’ın Karaköy’de küçük bir atölyede başlattığı Yıldız Ofis, 2007 yılında Addo Furniture olarak değişerek markalaşma sürecine giriyor. Değişen çalışma ortamına paralel olarak ortaya çıkan gereksinimleri doğru analiz eden,  tasarımın hayatın her alanında varlık göstermesinden yola çıkarak özel ürünler geliştiren Addo Furniture, bugün yeni nesil tasarımları ile yılda ortalama yüzde 20 büyüyerek birçok ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. 
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :