“Kent Çalışmaları Ödülleri” için Başvurular Devam Ediyor

mimarizm.com / 22 Haziran 2021
Zeytinburnu Belediyesi’nin, kent yönetim sistemi içerisinde daha kaliteli hizmet ve çözüm için akademik destek beklediği “Kent Çalışmaları Ödülleri” projesine başvurular devam ediyor.

Zeytinburnu Belediyesi’nin kentsel sorun ve ihtiyaçların çözümüne yönelik başlattığı “Kent Çalışmaları Ödülleri” projesine başvurular devam ediyor. Zeytinburnu Belediyesi, bu projeyle; akademi dünyasının bilimsel bilgi birikiminden istifade ederek kuramsal ve uygulamalı araştırmaların sonuçlarından yararlanmayı, bu yönde bilgi üretimini teşvik ederek daha iyi belediyecilik hizmeti geliştirmeyi amaçlıyor.

Şehircilik ile İlgili Tüm Alanlardan Başvuru Yapılabiliyor

www.kentcalismalari.com adresi üzerinden duyurulan projeye; şehir ve şehircilikle ilgili bilgi üreten araştırmacılar makale, doktora tezi, kitap kategorileri üzerinden çalışmalarıyla katılabiliyorlar. Bu üç kategorinin yanı sıra bir de özel kategori bölümüyle değerlendirilecek olan proje olmak üzere, dört branşta ödül dağıtıyor. Zeytinburnu Belediyesi; tarih, coğrafya, sosyoloji, antropoloji, şehir planlama, mimarlık, iktisat gibi farklı disiplinlerden araştırmacı, akademisyen ve yazarları değerli eserleriyle ‘Kent Çalışmaları Ödülleri’ne başvurmaya davet ediyor. Projenin jürisinde; Prof. Dr. Murat Gül, Prof. Dr. Çiğdem Dürüşken, Prof. Dr. Aydın Gülan, Prof. Dr. Murteza Bedir, Prof. Dr. Gülden Erkut, Prof. Dr. İsmail Coşkun ve Prof. Dr. Murat Şentürk yer alıyor. Proje için son başvuru tarihi 31 Ağustos 2021.

“Yerel Yönetimlerde Akademik Projelere Sıklıkla Yer Verilmeli”

İstanbul’un Avrupa’nın ve Dünyanın en kalabalık kentlerinden biri olduğunu kaydeden Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, İstanbul’un sahip olduğu coğrafî, demografik, tarihi, kültür ve sanat, ekonomik zenginliklerin gelişmiş ve modern şekilde yönetilmesi gerektiğinin altını çizerek; “Bunun için akademi dünyasının yerel yönetimlerde daha etkin yer alması yönünde çaba göstermeliyiz.” dedi.