Kenarköşe Creative, A’Design Award & Competition'dan 2 Ödül Kazandı

mimarizm.com / 12 Mayıs 2020
ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü mezunları Gizem Akdağ ve Merve Okçu tarafından kurulan Kenarköşe Creative tasarım stüdyosu, A’Design Award & Competition'da Grafik ve Görsel İletişim Tasarımı Kategorisi’nde iki ödül aldı.

Çok yönlü tasarım ve mimarlık stüdyosu Kenarköşe Creative, dünyanın en büyük ve kapsamlı uluslararası tasarım yarışması olan A’Design Award & Competition 2019-2020’den 2 ödül kazandı. 107 ülkeden, 105 farklı tasarım disiplininde katılımın gerçekleştiği yarışmada Kenarköşe Creative, Grafik ve Görsel İletişim Tasarımı Kategorisi’nde ödül alan tek Türk firma oldu. Gizem Akdağ, Merve Okçu, Haktan Aksu ve Pelin Bilgin tarafından tasarlanan ODTÜ Sanat 20 konsept tasarımı Gümüş, Tualcom marka kimliği tasarımı ise Bronz ödüle değer görüldü.

2019 yılında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından yirmincisi düzenlenen ODTÜ Sanat'ın görsel kimlik tasarımı, festivalin 20. yılını vurgulayacak şekilde kurgulanmıştır. Etkinliğin yirminci yılı, üzeri örtülü, açığa çıkarılmayı bekleyen bir sanat eseri olarak ele alınarak zeminden ortaya çıkan 20 rakamıyla görselleştirilmiştir. Tasarlanan görsel kimlik, birçok farklı boyutta basılı ve dijital materyale uyarlanmıştır.

Savunma sanayinde hizmet veren Tualcom logo ve marka kimliği tasarımı, firmanın hizmet verdiği haberleşme ve RF teknolojileri alanlarına, firmanın ismindeki T, U, A ve L harfleriyle oluşturduğu ikon ile referans vermektedir. Sürekliliği olan mavi ve kırmızı bantlardan oluşan marka kimliği ise kurumsal kimlik kalemlerinden başlayarak, iç mekan, web sitesi gibi birçok alanda kullanılmıştır. Bu şekilde efektif ve çok yönlü bir kimlik çalışması yapılmıştır.

*

Kenarköşe Creative, ODTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü mezunları Gizem Akdağ ve Merve Okçu tarafından 2016 yılında kurulan, farklı ölçeklerde ve sektörlerde kapsayıcı ve etkili tasarım çözümleri bulmayı amaçlayan çok yönlü bir tasarım stüdyosu. Merkezi Ankara'da bulunan Kenarköşe Creative, stratejik düşünceyi grafik ve marka kimliği, mimari ve iç mimari, sergi, dijital medya, web sitesi ve ürün tasarımı gibi farklı alanlarda yaratıcı bir bakış açısıyla sergiliyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :