Joali Maldivler’e Autoban İmzası

mimarizm.com / 29 Nisan 2019
Maldivler’in Muravandhoo Adası’nda yer alan lüks tesis Joali'nin iç mimarisi ve bazı mimari unsurları Autoban imzası taşıyor.

Maldivler’in Muravandhoo Adası’nda yer alan Joali tesisi; restoranlar, ortak ve kişiselleştirilmiş alanların yanı sıra 73 lüks villadan oluşuyor. Projenin iç mimarisi ve bazı mimari unsurları ise  'ada hayatına sınırsız ve dinamik bir deneyim ile yeni bir anlam katmaya çalışan' Autoban tasarım ofisi tarafından tasarlandı.

Bütün fotoğraflar Joali’nin izniyle, 

Son derece lüks bir deneyim vaat eden Joali Maldivler, Muravandhoo Adası’nın tam ortasında yer alıyor. Tesisin Hint Okyanusu’na yayılmış bir dizi iskelesi bulunuyor.

Villaların bazıları suyun üstünde, bazıları ise adanın üzerine inşa edilmiş. Autoban, projeye 'Maldiv ruhu' nu kanalize etmek için tasarımda yerel malzemeler, dokular ve işçilik kullanmış.

heykelsi karşılama iskelesi çarpıcı bir çatı kanopisine sahip

Projenin en göze çarpan yapılarından biri, heykelsi, dalga benzeri kanopisiyle karşılama iskelesi. Tüm yapı sazdan bir çatı ile örtülmüş. Bu yapı aynı zamanda tesisin diğer kısımlarında da kullanılmış.

İç mekânlardaki, farklı yüzeylerde kullanılan renk paletleri ise adanın en belirgin özelliklerinden biri olan ‘hindistan cevizi’ tonlarına gönderme yapıyor. 

Bu haber, Designboom’dan derlenmiştir. 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :