İzmirSMD'nin Yeni Başkanı Sevgi Molva

mimarizm.com / 18 Mart 2015


İzmir Serbest Mimarlar Derneği (İzmirSMD), 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda, 2015-2017 dönemi yönetimini belirledi.

Yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Sevgi Molva seçilirken, Hüseyin Egeli ise Yönetim Kurulu 2. Başkanı (Eş Başkan) olarak atandı. Yönetim Kurulu Asil Üyeleri arasında ayrıca Hande Balçu (sayman), Tamer Aksüt ve Emre Öztürk yer alıyor.


Sevgi Molva hakkında:

Ankara Gazi Üniversitesi (ADMMA) Mimarlık Bölümünü 1978 yılında bitirdi. Ankara Kültür ve Turizm Bakanlığı, İzmir Turizm Bölge Müdürlüğü ve İzmir Rölöve-Restorasyon Müdürlüğünde çalıştıktan sonra özel bürolarda görev yaptı. 1997 yılında serbest büro çalışmalarına başladı. Otel, restoran, apartman, villa projeleri, restorasyonlar, çeşitli dekorasyon, tasarım ve uygulamalar gerçekleştirdi.

İzmir Serbest Mimarlar Derneği'nin kurucu üyelerinden Sevgi Molva aynı zamanda İzmir Mimarlar Odası üyesidir. "Ege Mimarlık" dergisinin de kurucularından olan Mola, 13 yıl süreyle dergi çalışmalarına katılmış, bazı yerel televizyon kanallarında sanat ve çevre konulu programlar yapmıştır. Çeşitli gazete ve dergilerde kent ve çevre konularında köşe yazıları yazan Mola, 2009 - 2014 döneminde Karşıyaka Belediyesi Meclis Üyeliği görevinde bulunmuştur.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :