İstanbul Beyefendisi Abdülcanbaz Kadıköy’de Geziye Çıktı

mimarizm.com / 23 Haziran 2016
Turhan Selçuk’un çizgi roman kahramanı “Bir İstanbul Beyefendisi Abdülcanbaz” Kadıköy’de gezintiye çıktı. Abdülcanbaz’ın ilk durağı Kadıköy Belediyesi bahçesi oldu.

Geçtiğimiz haftalarda Yaşam Koçu Afet, Öğreten Adam ve Oğlu, Daral Timsah, Fırat, Robinson Crusoe ve Cuma, Gönül Adamı, Fethiye Nene gibi mizah dergilerinin kahramanlarını kaldırımlara taşıyan Kadıköy Belediyesi, usta mizahçı Turhan Selçuk’un çizgi roman kahramanı Abdülcanbaz’ın heykelini yaptırdı. 

Kadıköy'e karikatür evi geliyor

Kısa bir süre sonra Hasanpaşa’da restore ettiği karikatür evini hizmete açacak olan Kadıköy Belediyesi’nin yaptırdığı heykel, Kadıköy’ü dolaşarak karikatür evini müjdeleyecek. Abdülcanbaz’ın son durağı karikatür evi olacak.

Bir İstanbul Beyefendisi Abdülcanbazİstanbul Beyefendisi Abdülcanbaz, Kadıköy Belediyesi’nin önünde

“Abdülcanbaz heykeli ile iyiliğin mutlaka kazanacağını hatırlatmak istedik”

Abdülcanbaz’ın Kadıköy Belediyesi’ni ziyaretine ilişkin konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, “Abdülcanbaz haksızlıklara tahammülü olmayan, mücadeleci bir kahraman. Daima iyi ve dürüstün yanında oldu. Bizi ziyaret edip, denetledi. Biz bu ziyaretten çok memnun kaldık. Umarım kendisi de bizden memnun kalmıştır” dedi.

Aykurt Nuhoğlu, Abdülcanbaz ile...Aykurt Nuhoğlu, Abdülcanbaz ile...

Abdülcanbaz’ın bir dönemin çok önemli bir kahramanı olduğunu belirten Nuhoğlu, “Abdülcanbaz heykeli ile hem onu yeni kuşaklara tanıtmak hem de iyiliğin mutlaka kazanacağını hatırlatmak istedik” şeklinde konuştu. Nuhoğlu, karikatür evine ilişkin ise mizahın otoriteye karşı en güçlü silahlardan biri olduğunu belirterek “Karikatür evinde mizahla tanışacak olan çocuklarımız ve gençlerimiz dünyaya daha farklı ve daha umutlu bakacaklar” dedi.

Karikatür evi için Karikatürcüler Derneği ile protokol imzalayan belediye, özellikle çocukları mizahla tanıştırmayı hedefliyor. Dernek bünyesinde bulunan 10 orijinal karikatürün sergileneceği karikatür evinde atölyeler dışında ulusal ve uluslararası sergiler ile paneller de düzenlenecek. 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :