Habif Mimarlık'ın Son Projelerinden: Dream Games Ofisi

mimarizm.com / 04 Mayıs 2021
Habif Mimarlık, Dream Games’in 950 metrekarelik ofis tasarımında yalın çizgilere sahip, işlevsel bir alan oluşturmayı amaçlamış.

Fotoğraflar: İbrahim Özbunar

Habif Mimarlık'ın 2021 yılında tamamladığı projeyi ekibi (Hakan Habif, Çağrı Kaan Çetin, İlayda Yaşar) anlatıyor:

Genç bir mobil oyun geliştiricisi olan Dream Games’in ofis tasarımı için ana amaç; yalın çizgilere sahip ve işlevsel bir ofis alanı oluştururken, ofisin Dream Games’in yaptığı işin renkli ruhunu da yansıtabilmesiydi.

Dream Games Ofisi; ilk tasarım kararlarından itibaren, Dream Games’in de heyecanla aktif ve demokratik şekilde bir takım olarak proje sürecine dahil olduğu, ofis mekanını her yönü ve detayıyla birlikte düşlediğimiz bir çalışmanın ürünü oldu.

Uzun çalışma saatlerinde, takım içi etkileşimi desteklemek için açık toplantı alanları, dev yazı tahtaları, yemekhane alanı ve eğlence mekanlarının düşünüldüğü ofiste, aynı zamanda ofis kullanıcılarının ortak ilgi alanlarını yansıtan figürlerin, oyuncakların ve kitapların, birlikte yaptıkları legoların sergilendiği alanlar oluşturuldu.

Dream Games’in ana oyunu olan Royal Match’e ait figürler ise birer sanat eseri olarak ele alınarak, özel üretim duvar heykelleri ve resim çerçeveleri halinde kendilerine yer buldu.

Sonuç olarak, mobil oyun dünyasının renkli ve eğlenceli yüzünü, arkasındaki yazılımın işlevsel ve mantıksal yönünün ifadesi olan yalın, sade ve işlevsel tasarım çizgilerinin önüne geçmeden ölçülü bir denge ve uyum içinde yansıtabildiğimiz bir ofis alanı yarattığımıza inanıyoruz.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :