Feza dsgn Yeni Aydınlatma Koleksiyonu ile Farklı Hikayeler Yaratıyor

mimarizm.com / 08 Kasım 2021
FEZA dsgn kurucusu Y. Mimar Feza Ökten Koca, her biri kendi hikayesini anlatan aydınlatma elemanlarından oluşan yeni ürün koleksiyonunu tanıttı.

Line

Elips Tasarım Mimarlık kurucusu Y. Mimar Feza Ökten Koca tarafından kurulan FEZA dsgn, koleksiyonundaki ürünleri kullanıcılar ile buluşturmaya devam ediyor. Alışılmışın dışına çıkarak farklı bir tasarım yaklaşımının benimsendiği aydınlatma ürünleri Fluid, Wavelight, Cactus, Queen, Line ve Drop, sahip oldukları formlar ile kendi hikayelerini yalın ancak bir o kadar da çarpıcı bir şekilde aktarıyor. 

Akışkan bir forma sahip olan Fluid, ahşap, ayna ve apliği bir araya getiriyor. Suyun akışkanlığında aşağı doğru akan bir aynanın apliğe tutunması ve adeta anda donup kalması fikri üzerine oturtulan tasarım, merak uyandırıcı bir görünüme sahip. Su halkalarından esinlenilerek tasarlanan Drop ise her bir damlanın ne kadar değerli olduğu vurgusunu, merkezindeki aydınlatma ile sağlıyor. Sarkıtların yanı sıra abajur olarak da kullanılabilen tasarım, telefonunuzu şarj edebilme imkanı ile multi fonksiyonel bir özellik kazanıyor.

Drop

Dalga formlu ahşap ve aynayı bir araya getiren Wavelight, yüzeyler arasında alttan yukarıya yükselen led aydınlatma ile lambader görevi görüyor. Mekanın aydınlatmaya ihtiyacı olmadığı durumlarda dekoratif bir obje olarak da değerlendirilebilecek olan ürün, altındaki tekerlekler sayesinde mobil olarak da kullanılabiliyor.

Formu ve dik duruşu ile kaktüsten ilham alınarak tasarlanan Cactus, bitkinin dokusunu andıran desenli yüzeyleri, stilize edilmiş yaprak formu ve arkasına yerleştirilmiş geçirgen kutu içerisindeki led ışık kaynağı ile aydınlatma sağlayan bir lambader. 

Serinin içerisindeki diğer ürünlerden kübik formu ile ayrılan Queen, pleksi çubukların arasından etrafa yayılan ışığı ile satranca ilgi duyanların favorisi olabilir. Doğadaki en güçlü bağlardan biri olan anne-çocuk arasındaki ilişkinin yansıtıldığı Line ise yalnızca anne ve çocuğu arasındaki ilişkiyi değil, aynı zamanda bu ilişkinin etrafa yaydığı olumlu enerjiyi de mekana yansıtıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :