Ergün Mimarlık “Tasarım Merkezi” Oldu

mimarizm.com / 24 Temmuz 2018
Ergün Mimarlık, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen “Tasarım Merkezi” unvanını almaya hak kazandı.

Ofisin ortaklarından Zeynep Ergün ve Eser Ergün

Konut, iş merkezi, alışveriş merkezi, hastane, sosyal ve kültürel tesis gibi geniş bir yelpazede mimarlık ve iç mimarlık hizmeti veren Ergün Mimarlık; ülke ekonomisinin tasarım yoluyla uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulması amacıyla Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayımlanan kanun kapsamında “Tasarım Merkezi” olmaya hak kazandı.

"Ülkemize ve sektöre karşı sorumluluklarımızı önemsiyoruz"

Mermerler Plaza, Nida Kule Göztepe, Nidapark Beşiktaş, Palladium Antakya, Pendik Cebeci Residences, 3S Firuze Konakları Satış Ofisi projelerinin tasarımını üstlenen ve European Property Awards, World Architecture Community Awards, Sign Of The City Ödülleri, Arkitera Mimarlık Yıllığı Seçkisi gibi ulusal ve uluslararası birçok platformda ödüle sahip olan Ergün Mimarlık’ın tasarım merkezi unvanı almasını değerlendiren Ortak Y. Mimar Eser Ergün “Kurulduğumuz günden beri sahip olduğumuz mimari bakış açımızı, geleceğin ileri teknoloji içeren ürün ve hizmetleri ile birleştirmenin öneminin farkındayız. Bu sebeple Ergün Mimarlık olarak, ülkemiz ve uluslararası sektör ile ilgili sorumluluklarımızı önemsiyor, çalışmalarımızı bu doğrultuda son hızla sürdürüyoruz. İşimizi ayrı departmanlarla yönetmek yerine, konuya kolektif bir zihinle bakarken, birlikte eğitimlerimizi artırmak, donanımımızı gelecek vizyonu ile şekillendirmek adına çeşitli faaliyetler yürütmeye devam edeceğiz.” açıklamasını yaptı.

Mermerler Plaza, fotoğraf: Cemal Emden

3S Firuze Konakları Satış Ofisi, fotoğraf: Alp Eren

BIM'e geçiş sürecinin katkısı

Ergün Mimarlık’ın Building Information Modeling – Yapı Bilgi Modeli (BIM) sisteminde hazırladığı son proje, yapı sürecindeki tüm paydaşları ortak bilgi platformunda buluşturarak, birlikte daha verimli ve etkin şekilde çalışmalarını sağlamıştı. Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından İstanbul, Kağıthane’de gerçekleştirilen Nidapark Ayyıldız projesinin süreçlerini örneklendiren Ergün, “BIM sürecine geçiş önemli bir adım. Özellikle eğitimler, yazılım alımları, ofis içi donanımsal iyileştirme süreci, arşivleme, isimlendirme sistemleri gibi aşamalar neticesinde ofis standartları el kitabını hazırladık. Bu gibi gelişmeler, Tasarım Merkezi unvanımızı şirketimiz, sektör ve ülkemiz için faydaya dönüştürecek” dedi.

Nidapark Ayyıldız

Hedef, katma değer yaratan ürünler

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ağustos 2016’dan bu yana uygulanan “Tasarım Merkezleri” teşviği; özel sektörde, tasarım yoluyla ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulması için ürün veya ürünlerin işlevselliğini artırma, geliştirme, iyileştirme ve farklılaştırmaya yönelik yenilikçi faaliyetlerin artırılması, tasarım personeli ve nitelikli işgücü istihdamının iyileştirilmesini desteklemek amacıyla 5746 sayılı Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanunu olarak yayımlanmıştı. Bakanlığın sağladığı bu teşvikler ile, Ar-Ge çalışmalarının Türkiye ekonomisine katma değer yaratacak, uluslararası pazarda rekabet gücünü artıracak ileri teknoloji içeren ürünler olarak dönmesi bekleniyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :