BIM ile Fark Yaratan Proje; Nidapark Ayyıldız

mimarizm.com / 29 Haziran 2018
Ergün Mimarlık, bilgisayar destekli tasarım konusunda bütüncül çözümler sunan Yazılım3D tarafından düzenlenen “Autodesk Revit ile Daha İleriye! – İstanbul” buluşmasının ‘Başarı Hikayesi’ bölümünde Nidapark Ayyıldız projesini anlattı.

Autodesk’in Gold Partner’i Yazılım3D tarafından 21 Haziran 2018 tarihinde Renaissance İstanbul Polat Bosphorus Hotel’de düzenlenen “Autodesk Revit ile Daha İleriye! – İstanbul” seminerine katılan Y. Mimar Eser Ergün; Mimar Etem Adem ve İç Mimar Gizem Arslaner ile birlikte, Ergün Mimarlık’ın Revit programına geçiş sürecini Nidapark Ayyıldız projesi üzerinden katılımcılara aktardı.

Tahincioğlu Gayrimenkul tarafından İstanbul, Kâğıthane'de hayata geçirilen Nidapark Ayyıldız projesinin ilk çizimlerine 2017 yılının Mayıs ayında başlandı. Ergün Mimarlık’ın Building Information Modeling – Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) sisteminde hazırladığı proje, yapı sürecindeki tüm paydaşları ortak bilgi platformunda buluşturarak, birlikte daha verimli ve etkin şekilde çalışmalarını sağladı.

Proje model yapısıProje model yapısı

nidapark ayyildiz

Nidapark Ayyıldız

Uygulama projesi dokümantasyonu

Ofis standartları el kitabı hazırlandı

Projenin başından itibaren BIM sistemi ile hedefledikleri zaman ve iş gücü kazanımlarını aktaran Y. Mimar Eser Ergün, geçiş sürecini şöyle özetledi: “Farklı ölçekli projelerde BIM deneyimi olan bir mimarı koordinasyonu sağlamak üzere ekibimize dahil ettik. Bunu Yazılım3D’nin hazırladığı iki aşamalı bir eğitim programının hazırlanması takip etti. İlk aşamada Nidapark Ayyıldız proje ekibi ve ofis yönetim kadrosu katıldı ve Mimar Barış Canpolat’ın danışmanlığında eğitimi tamamladı. Eğitimlerin akabinde yazılım alımını tamamladık. Ofis içi donanımsal iyileştirme sürecinden sonra, ofis içi arşivleme ve isimlendirme sistemlerini yeniden yapılandırdık. Ergün Mimarlık olarak ofis standartları el kitabını hazırladık. Tüm bu altyapı ve eğitim sürecini bundan sonraki projelerimizi Revit programı ve BIM sistemi ile planlamak üzere değerlendiriyoruz.”


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :