3S Firuze Konakları Satış Ofisi

mimarizm.com / 20 Haziran 2018
Avcılar E5 aksındaki en büyük konut projesi olan ve Ergün Mimarlık imzası taşıyan 3S Firuze Konakları, Satış Ofisi yapısı ile European Property Awards’da (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri) “En İyi Ofis İç Mekan Tasarımı” ödülüne değer görülmüştü.

fotoğraflar: Alp Eren – Altkat Architectural Photography

İnşaat sürecinde sona yaklaşılan Ergün Mimarlık imzalı, 530 üniteli 3S Firuze Konakları’nın proje tanıtımının ve satışının yapıldığı 3S Firuze Konakları Satış Ofisi, dönüşmekte olan endüstri bölgesindeki eski atölye yapılarının yapım tekniği ve formundan esinlenilerek hayata geçilirmiş.

Çevreye duyarlı bir ofis yapısı

Toplam 850 metrekarelik inşaat alanına sahip 3S Firuze Konakları Satış Ofisi, arsadaki mevcut yapılardan ilham alan formu, metal bir kabuk olarak kurgulanan cephesi ve iç mekanda kullanılan doğal malzemeler ile benzerlerinden ayrışan ve çevreye duyarlı bir proje.

Yapının beşik çatılı yüksek bölümü satış ve sergileme holü olarak düzenlenmiş. Teras çatılı arka kısımda ise 2 adet örnek daire ve servis mekanları bulunuyor. Sergi holü tasarımında, zeminde epoksi, çatı ve duvarlarda taşıyıcı çelik strüktür ve OSB, ofis platformlarında ise doğal ahşap kullanılarak endüstriyel stilde bir iç mekan tasarımı oluşturulmuş. 

Cephedeki metal kabuk bütüncül bir mimari form yaratırken güneş kontrolüne de olanak sağlıyor. Yapıda, gelen müşterilerin çevredeki manzarayı görebilmesi için cam ve çelikten oluşan bir seyir kulesi mevcut. Kulenin altında ise çalışanların ve ziyaretçilerin açık havada dinlenebilecekleri rekreatif bir avlu bulunuyor.

3S Firuze Konakları Satış Ofisi

3S Firuze Konakları Satış Ofisi

3S Firuze Konakları Satış Ofisi

Endüstriyel hafızanın izlerini taşıyor

Y. Mimar Eser Ergün, A’dan Z’ye en ince ayrıntısına kadar düşünülen projeyi, “Tasarımın her noktasında; kütle ve iç mekan kurgusunda, cephe ve strüktür detaylarında bölgedeki endüstriyel hafızanın izlerinin sürülebileceği bir yapı, tanıtım ve çalışma mekanı” olarak tanımlıyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :