Denize Nazır Ortak Çalışma Alanı; Idea Kadıköy

mimarizm.com / 25 Eylül 2017
Kadıköy Belediyesi, farklı meslek gruplarından serbest çalışanların ve öğrencilerin alternatif mekan arayışına çözüm bulmak amacıyla ortak çalışma alanı Idea Kadıköy’ü hizmete açtı.

Kadıköy Belediyesi serbest çalışanların ve öğrencilerin mekan arayışına çözüm üretmek amacıyla ortak çalışma alanı Idea Kadıköy’ü hizmete açtı. Ortak çalışma kültürü oluşturmak, farklı meslek gruplarındaki insanları bir araya getirmek ve ofisi olmayan çalışanlara kolaylık sağlamak amacıyla açılan Idea Kadıköy, aynı zamanda farklı disiplinlerde çalışan bireylerin birlikle üretip, sosyal fayda odaklı çalışmalarının temellerinin atılacağı bir mekana dönüşmeyi hedefliyor. 

İki kattan oluşan Idea Kadiköy'ün üst katı, belirli bir ücret dahilinde kayıtlı kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. İşlik adı verilen bu bölümde, kullanıcıların özel eşyalarını koyabilecekleri dolaplara yer verilmiş. Kullanıcıların ücretsiz internet hizmetinden faydalanabildiği katta, aynı zamanda 2 adet toplantı odası bulunuyor. İşlik kullanıcıları, kendi deneyimlerini Idea Kadıköy kitlesiyle paylaşıp deneyim aktarımına yönelik etkinlikler gerçekleştirebiliyorlar.  

Idea Kadıköy’ün alt katında yer alan Derslik alanı ise genel kullanıcılara ayrılmış. Başta üniversite öğrencileri ve araştırmacılar olmak üzere, kısa süreli çalışma alanına ihtiyaç duyan herkes bu alandan yararlanabiliyor. Derslik kullanıcıları, etkinlikler yoluyla İşlik kullanıcılarıyla etkileşimde bulunabiliyor, deneyim ve çalışmalarını paylaşabiliyorlar.

Idea Kadıköy’de bulunan etkinlik odalarında sinevizyon gösterimleri, panel, söyleşi ve toplantı gibi etkinlikler düzenlenebiliyor. Özel kuruluşların belirli bir ücret karşılığında faydalanabileceği bu odalar, sosyal fayda gözeten STK ya da dernek gibi kuruluşlara ücretsiz tahsis ediliyor.

Mekanın en alt katında yer alan ve kısa bir süre sonra hizmete girmesi hedeflenen Aşlık, geniş bir mutfak alanını kapsayacak. Bu alanda farklı işbirliklerle gerçekleştirilecek mutfak sanatları eğitimleri ve sertifika odaklı çalışmalarla katılımcıların mesleki gelişimlerine katkı sağlanması hedefleniyor.  

Idea Kadıköy’de ayrıca bir de çocuk oyun evi bulunuyor. Idea Kadıköy bünyesinde vakit geçirmekte olan veliler, Idea Çocuk Oyun Evi’nden faydalanabiliyor.

Idea Kadıköy’e dair konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, “Farklı meslek gruplarından insanların ortak çalışma alanını kullanmasıyla bu mekânın bir sosyalleşme alanına dönüşmesini hedefliyoruz. Farklı disiplinlerdeki insanların bir araya gelmesi düşünce ortamını da geliştirecek,” diyor.

Resmi tatiller hariç haftanın her günü 09.00- 23.00 saatleri arası açık olan Idea Kadıköy, her yaştan ve meslekten vatandaşın kullanımına açık. Idea Kadıköy'e kayıtlı üye olmak isteyenler taleplerini idea@kadikoy.bel.tr adresine mail yoluyla ileterek gerçekleştirebilirler.

Idea Kadıköy, 27 Eylül Çarşamba akşamı 19.00-23.00 saatleri arasında herkese açık olan bir sezon açılış partisi gerçekleştiriyor.  


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :