Cercle d'Orient Binası 'Grand Pera' Oluyor

mimarizm.com / 14 Aralık 2015
Emek Sineması'nın da içinde yer aldığı Cercle d'Orient binası, 2016 yılının ilk çeyreğinde 'Grand Pera' adıyla yeniden faaliyete geçecek. "Beyoğlu Yeniden" sloganıyla hizmete açılacak olan Grand Pera'nın, kültür, sanat, eğlence, moda ve gastronomiyi barındıran 'yeni nesil bir yaşam merkezi' olacağı ifade ediliyor.

Grand Pera, Türkiye’de ilk defa açılacak olan ve yılda yaklaşık 2 milyon ziyaretçiyi ağırlaması beklenen Madame Tussauds Müzesi’ne de ev sahipliği yapacak.

Proje kapsamında tarihi Cercle d’Orient binası, 1.250 m2’lik fuaye alanına sahip 600 kişilik Emek Sineması'na ek olarak, toplam 800 kişilik 8 yeni sinema salonununa daha kavuşacak.

Bunun yanı sıra mekânda, 150 kişilik teleskopik oturma düzenine sahip tiyatro salonu ile sanatın her dalından ulusal ve uluslararası gösterilere ev sahipliği yapacak performans ve gösteri merkezi de yer alacak.

Projenin tanıtım metninde ayrıca şu ifadelere yer veriliyor:
 
"Beyoğlu’nun ruhunu yansıtan pasaj anlayışı ve “Beyoğlu Yeniden” konseptiyle hayata geçirilecek Grand Pera, trendleri belirleyecek marka karması, “food lounge” konseptindeki gastronomi katı ve Beyoğlu dokusuyla uyumlu eğlence mekânlarıyla, çağdaş ve uluslararası standartlar ekseninde, bir dönemin ruhunu yeniden canlandıracak. Grand Pera, 19. yüzyıldan bu yana bir çekim merkezi ve alışveriş kültürünün sembolü olan Beyoğlu’nda, İstiklal Caddesi’nin tam merkezinde yer alacak."Restorasyon çalışmalarında son aşamaya gelinmesiyle birlikte, tarihi Cercle d’Orient’ın dününü ve bugününü anlatan ilk fotoğraflar, binanın İstiklal Caddesi’ne bakan cephesinde sunulmaya başlandı.

Restorasyondan fotoğraflar:

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :