Bodrum Loft Projesine İtalya’dan Ödül

mimarizm.com / 05 Haziran 2018
Tabanlıoğlu Mimarlık, Avrupa’nın en yetkin mimari değerlendirmelerden The Plan Award 2018’de “Bodrum Loft” projesi ile ödül aldı. Bodrum Loft, Turizm Projeleri kategorisinde alınan bu ödül ile WAF 2017’nin ardından yeni bir uluslararası başarıya imza attı.

Venedik Bienali Mimarlık Sergisi’nin açılışına paralel olarak, 22-23 Mayıs 2018 tarihlerinde dokuzuncusu düzenlenen Perspective Europe bünyesinde gerçekleştirilen The Plan ödüllerinde, Tabanlıoğlu Mimarlık, Akfen için tasarladığı Bodrum Loft projesi ile yeni bir başarıya daha imza attı.

Bodrum Loft projesi, dünyanın en çok takip edilen mimari referans yayınlarından biri olan İtalyan The Plan dergisinin düzenlediği The Plan Award 2018 yarışmasında "Turizm Projeleri" dalında büyük ödüle layık görüldü. 

Tabanlıoğlu Mimarlık 5 proje ile finalde yarıştı

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen  ödül programına, tasarım aşamasında ve tamamlanmış projeleri kapsayan 20 farklı kategoride, dünyanın çeşitli ülkelerinden yüzlerce proje başvuruda bulundu.

Aralarında Winka Dubbeldam (PennDesign Mimarlık Kürsüsü Başkanı), Benedetta Tagliabue (Prizker Ödüleri Jüri Üyesi), Maurizio Sabini (Drury Universitesi, Mimarlık Bölümü Profesörü) gibi isimlerin de yer aldığı uluslararası jürinin başvuruları değerlendirdiği yarışmada, Tabanlıoğlu Mimarlık; Astana Tren İstasyonu, Avusturya Evi Sergi Tasarımı, Kaunas Konser Merkezi, Magnaura Sarayı Renovasyonu ve Bodrum Loft olmak üzere 5 projesi ile finalistler arasında yer almıştı.  

Tabanlıoğlu Mimarlık, 2015 yılında ilki gerçekleşen The Plan ödüllerinde, önceki yıllarda Dakar Kongre Merkezi ve Bodrum Havalimanı Dışhatlar Terminali binaları, Astana Tren İstasyonu, Marrakeş Kongre Merkezi ve NY,118 E 59th Street Residences projeleri ile ödül almıştı.

Bodrum Loft'a ikinci uluslararası ödül

Dünyanın etkin mimarlarını ve sektör öncülerini biraraya getirmek amacıyla 22-23 Mayıs 2018 tarihlerinde Venedik’te gerçekleşen International Architecture Forum Perspective etkinliğinin ardından, 23 Mayıs Çarşamba günü Venedik Lido Excelsior’da düzenlenen törende ödül alan projeler açıklandı.

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da projeleriyle öne çıkan Tabanlıoğlu Mimarlık, yapımı süren Bodrum Loft projesi ile The Plan Award 2018’de Turizm Projeleri dalında büyük ödülle layık görüldü. Bodrum Loft, geçtiğimiz yıl da World Architecture Festival (Dünya Mimarlık Festivali) – WAF 2017’de kategorisinde büyük ödülü kazanmıştı.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :