The Plan Award 2015'te Kazananlar Açıklandı

mimarizm.com / 28 Mayıs 2015


İtalyan mimarlık dergisi The Plan tarafından düzenlenen, Türkiye'den 20 projenin finale kalmayı başardığı The Plan Award 2015'in sonuçları açıklandı. Tabanlıoğlu Mimarlık İtalya'dan üç ödülle dönerken, Salon Architects ve Nef de birer ödüle değer görüldü.


Mimarlık, iç mimarlık ve masterplan ölçeklerindeki projelerin değerlendirildiği uluslararası ödül programı; "The Plan Award", "The Plan Award Future Projects" ve "Thecityplan Award" olmak üzere üç ana kategoriden oluşuyor.

Bu yıl ilk kez uluslararası kapsamda gerçekleştirilen ödül programına, dünyanın farklı ülkelerinden 500'ün üzerinde proje başvurdu. Yarışmanın finalistleri, aralarında Aldo Cibic, Christian de Portzamparc, Matteo Thun, Odile Decq, Xiang Ning Li ve Sanjay Puri gibi isimlerin de yer aldığı, deneyimli mimar ve tasarımcılardan oluşan 81 kişilik uluslararası jüri tarafından belirlendi.

Türkiye'den 20 projenin finale kaldığı The Plan Award 2015'in son aşamasında yarışmacılar, MiCo Milan Kongre Merkezi'nde gerçekleşen 2015 International Architecture Forum Perspective kapsamında jüri ve izleyici karşısına çıktılar. Murat Tabanlıoğlu'nun ayrıca bir konferans da verdiği program, dünyanın etkin mimarlarını bir araya getirdi.


Tabanlıoğlu Mimarlık'a üç ödül

The Plan Award 2015 uluslararası jürisinin yaptığı değerlendirme sonunda Tabanlıoğlu Mimarlık, üç ayrı kategoride toplam üç ödüle layık görüldü. "The Plan Award" ana kategorisinde Dakar Kongre Merkezi "İş", Bodrum Uluslararası Havalimanı "Ulaştırma" kategorilerinde ödül alırken; "The Plan Award Future Projects" ana kategorisinde yarışan Astana Tren İstasyonu ise "Ulaştırma" kategorisinin kazanan projesi oldu.


Dakar Kongre MerkeziBodrum Uluslararası Havalimanı


 
Astana Tren İstasyonuİnovatif mimarlık ve geleceğin projesi ödüllendirildi

Salon Architects'in Augmented Structures projesi ise, "The Plan Award" ana kategorisinin "İnovatif Mimarlık" kategorisinde birinci seçildi. Proje, geçtiğimiz aylarda Architizer A+ Awards'da mansiyona değer görülmüştü.


 
Augmented Structures (Aktif Strüktürler)


Türkiye'ye ödül getiren projelerden biri de Nef / Perkins + Will NY ortak projesi Nef New York oldu. Proje, "The Plan Award Future Projects" ana kategorisinin "Toplu Konut" kategorisinden ödülle döndü.


 
Nef New York


The Plan Award 2015 sonuçları içintıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :