BIG Tasarımı Lego House Açıldı!

mimarizm.com / 25 Ekim 2017
Ünlü mimarlık ofisi BIG tarafından tasarlanan Lego House, Danimarka’nın Billund şehrinde uzun bir inşaat sürecinin ardından hizmete açıldı. 25 milyon Lego yapım parçası ile dolu 12 bin metrekarelik yeni Lego House’un açılışına, Danimarka Kraliyet Prensi ve Kraliyet Prensesi de katıldı.

Her yaştan Lego tutkunları için sınırsız imkanlar sunan Lego House’da yaratıcılık ve oyun yoluyla öğrenme gücü kutlanıyor. İçinde iki sergi ve dört oyun alanı bulunan Lego House’da, her biri oyun ve öğrenmenin bir yönünü sembolize eden dört farklı renk yer alıyor. Kırmızı yaratıcı becerileri, mavi bilişsel becerileri, yeşil sosyal becerileri, sarı ise duygusal becerileri temsil ediyor. Her yıl 250 bin ziyaretçi ağırlaması beklenen mekân, tasarımıyla da fark yaratıyor. 21 beyaz Lego parçasından oluşan Lego House’un cephesi, tüm binanın Lego yapım parçalarından yapılmış olduğu izlenimi veren özel malzemeler ile inşa edildi.

Lego House'un ortasında, şimdiye kadar yapılmış en büyük Lego modellerinden biri olan ve 15.68 metre uzunluğa sahip Yaratıcılık Ağacı bulunuyor. Tabanındaki oymalarla belirtilen ahşap oyuncaklar; şirketin mirasını ve zamana karşı ayakta oluşunu simgelerken ağacın tepesindeki bitmemiş dalda ise, halen "yapım aşamasında" olan firmanın büyümesi ve dönüşümü sembolize ediyor.  

Lego House’da yer alan bir diğer model olan şelale ise diğer tüm modeller gibi elle oluşturulmuş ve yapımında yalnızca standart Lego yapım parçası kullanılmış. Normalde 5 yılda tamamlanabilecek ikonik şelale, firmanın model kurucu ekibi tarafından sadece 29 haftada inşa edilmiş.

Birbirinden farklı öğeler kullanılarak oluşturulan Tarih Koleksiyonu ve Lego parçaları kullanılarak yapılan dinozorlar, Lego House’un büyülü dünyasında dikkat çeken diğer bölümlerden. 

Günümüzün en büyük hobilerinden biri haline gelen ve çocuklar kadar yetişkinlerin de hayatında önemli bir yeri olan Lego’nun yeni evi, eşsiz bir deneyim yaşamak isteyen hayranlarını bekliyor.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :