AS Architects’e World Architecture Community’den Ödül

mimarizm.com / 12 Aralık 2018
AS Architects tarafından tasarlanan “Sunset İncek” projesi, World Architecture Community tarafından verilmekte olan ödüllerde, 29. proje döngüsünde ödüle değer görüldü.

Ülkealan Yapı Endüstrisi A.Ş. tarafından yatırımı ve inşaatı gerçekleştirilen “Sunset İncek” 2006 yılından bu yana World Architecture Community tarafından düzenlenen WA Awards kapsamında, dünyanın pek çok farklı ülkesinden projenin katıldığı yarışmada, “Tasarlanmış Proje” kategorisinde topluluk üyelerinin oylamaları ile ödül alan projeler arasında yer aldı. 

Ankara’nın yeni gelişen ve pek çok yeni konut yapısının yükseldiği bir bölgede yer alan Sunset İncek, bu bölgede yaşamayı düşünen tüm farklı bireylerin istek ve ihtiyaçlarını gözetmeye çalışılarak planlanmış. Farklı daire seçenekleri, bloklardaki daire yerleşimleri, cephe açıları, yeşil alanlar, otopark konforu, sosyal tesis kullanımı gibi beklenen niteliklerin en iyi şekilde karşılanmasını sağlayacak gerçek bir kurgu üzerine çalışılmış. Proje, ideal ölçekte birim adedi, ideal bir yeşil alan ve optimum büyüklükte bir sosyal alan planlanarak hayat konforunu en üst noktada sağlayan yaşam alanlarına sahip dairelerden oluşmaktadır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :