Ara Güler Müzesi Ziyaretçilerini İki Yeni Sergi ile Karşılıyor

mimarizm.com / 03 Eylül 2020
Doğuş Grubu ve Ara Güler iş birliği ile kurulan Ara Güler Müzesi, iki yeni sergi ile 1 Eylül’de kapılarını yeniden ziyaretçilere açtı.

Doğuş Grubu ve fotoğraf sanatının duayeni Ara Güler iş birliği ile kurulan Türkiye’nin uluslararası standartlara sahip ilk fotoğraf sanatçısı müzesi olma özelliğini taşıyan Ara Güler Müzesi iki yeni sergi ile 1 Eylül’de kapılarını yeniden ziyaretçilere açtı.

İlk sergi “Aynı Rüyanın İçinde”, tarihin entelektüel hafızası Ahmet Hamdi Tanpınar ile bu tarihin görsel kayıt ustası Ara Güler’i fotoğraf ve metinlerin ortaklığında bir araya getiriyor. Gerçekle kurgunun iç içe geçtiği “Aynı Rüyanın İçinde” sergisinde sanatseverler müzenin 2 galerisine yayılan bir İstanbul hikayesi izleyecekler.

Hayalimdeki İstanbul Ya Bir Vapurdur Ya Bir Kuş” sergisi, Ara Güler’in 1995 yılında yayımlanan "Yitirilmiş Renkler" kitabında yer alan fotoğrafların Ara Güler tarafından kitap hazırlığı sırasında yapılmış çizimlerinden oluşan kitap maketini merkeze alıyor. Sergide maket kitabın yanısıra, kitap içindeki notlar ve yazışmalar ile kitapta yer alan renkli İstanbul fotoğraflarından bir seçki görülebilir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :