Ara Güler Müzesi'ne Özel Ödül

mimarizm.com / 05 Ocak 2019
Doğuş Grubu'nun desteğiyle kurulan Ara Güler Arşiv ve Araştırma Merkezi (AGAVAM)-Ara Güler Müzesi, 2018 Yılı Kültür ve Turizm Bakanlığı özel ödülüne değer görüldü.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada; Bakanlıkça 1979 yılından beri her yıl dağıtılan ve 2016 yılından itibaren de "Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri" adıyla anılan büyük ödüllerin bu yılki sahiplerinin belli olduğu bildirildi.

Açıklamada; “Seçkin eserleri ve örnek hayatları ile kültür ve sanat yaşamımıza önemli katkı sağlayan kişiler ile üstün nitelikli eser ve uygulamalarıyla takdir toplayan kurum ve kuruluşları millet ve devlet adına ödüllendiren Bakanlık Özel Ödülleri’ne “Ara Güler Arşiv ve Araştırma Merkezi-Ara Güler Müzesi” ile “Emin Ongan Üsküdar Musiki Cemiyeti” değer görüldü.

Doğuş Grubu’nun 2016 yılında Ara Güler’le yaptığı işbirliği sonucu kurulan Ara Güler Müzesi,16 Ağustos 2018 günü ziyarete açılmıştı. İstanbul bomontiada’da sanatseverlerle buluşan müze, Türkiye’de uluslararası niteliğe sahip ilk fotoğraf müzesi olma özelliğini taşıyor. Müzenin projesi ise PAB Mimarlık'a ait.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :