Akbank Sanat Çocuk Etkinlikleri Şubat Ayında da Evinizde

mimarizm.com / 09 Şubat 2021
Akbank Sanat'ın “Akbank Sanat Evinizde” adı altındaki etkinlikleri Şubat ayında da çocukları sanat tarihinin farklı duraklarına doğru eğlenceli bir yolculuğa çıkartıyor.

Akbank Sanat Şubat ayında kültür sanat etkinliklerine “Akbank Sanat Evinizde” çatısı altında sosyal medya kanallarında devam ediyor.

Çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturan Akbank Sanat, Şubat ayında da eğlenceli ve yaratıcı atölye çalışmalarıyla minikleri sanat yapmaya davet ediyor.

Sanat eğitmeni Barış Karayazgan tarafında hazırlanan atölye çalışmaları her cumartesi Akbank Sanat Youtube kanalından izlenebilecek. Atölyeler Şubat ayında Roy Lichtenstein: Çizgi Roman ve Animasyon, Andy Warhol: İllüstrasyon ve Pop Sanat ve Claes Oldenburg: Heykel ve Pop Sanat konuları ile çocukları sanat tarihinin farklı duraklarına doğru eğlenceli bir yolculuğa çıkartıyor. Antik çağlardan Orta Çağ sanatına, Rönesans’tan Modern Sanat’a çocuklara sanatın gelişimini aktarmayı hedefleyen atölyeler, sanat konuşmalarının yanı sıra konuyla ilgili aktivitelerle evde boya yapımı, kağıt yapımı, vitray, cam boyama gibi tarihsel sanat üretimlerine yakından bakıyor.

Program

13 Şubat Cumartesi
Roy Lichtenstein: Çizgi Roman ve Animasyon

Bu atölyede popüler kültürün önemli parçalarından olan çizgi roman ve animasyonu sanata dönüştüren, eserleriyle, sanata ve popüler kültüre farklı bir bakış sağlayan Roy Lichtenstein ve "alabildiğine yapay" olarak nitelendirdiği yapıtları inceleniyor.

20 Şubat Cumartesi
Andy Warhol: İllüstrasyon ve Pop Sanat

Başarılı bir illüstratör iken sanatçı olmaya yönelen Andy Warhol şöhret ve pop kültür konularını, ikonik Marilyn Monroe posterleri ve seri tüketimin bir sembolü sayılan çorba konserveleri aracılığı ile sanata ve hayatımıza katması, Pop Sanatın en önemli gelişmelerinden biri olarak kabul edilir. Bu atölye çalışmasında Andy Warhol'un pop sanat kapsamında ürettiği eserlerini, kullandığı baskı tekniklerinin ve seçtiği imgelerin önemi anlatılıyor.

27 Şubat Cumartesi
Claes Oldenburg: Heykel ve Pop Sanat

Büyük, bazen çok büyük ve neredeyse her zaman renkli ve çok çarpıcı heykelleriyle Claes Oldenburg, sürreal rüyalarını gerçeğe dönüştürdüğü pop heykelleriyle geleneksel heykel anlayışını yıkıp çağdaş heykel üretimine önemli katkılar sağladı. Bu atölyede özellikle Amerikan tüketim toplumunun sembolleri haline gelen hamburger, patates kızartması, pasta gibi imgeleri sıradışı malzemeler ve boyutlarla çalışan Claes Oldenburg'un heykel sanatını örnekleriyle sunuluyor.

 

*

Akbank Sanat Hakkında

28 yıldır Türkiye’de çağdaş sanatın gelişimini destekleyen ve sanatın birçok farklı alanında uluslararası projelere yer veren Akbank Sanat, özellikle genç sanatçılara kendilerini geliştirebilmeleri için çeşitli imkanlar sunmaktadır. 

"Değişimin hiç bitmediği yer" olma misyonuyla yılda 700’ün üzerinde etkinlik gerçekleştirmekte olan Akbank Sanat sergilerden modern dans gösterilerine, caz konserlerinden seminerlere, söyleşilerden çocuk atölyelerine, film gösterimlerinden çocuk tiyatro gösterilerine uzanan geniş bir yelpazede birçok farklı etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :