Adidas'ın Bağcıksız Kramponu 'Kusursuz Kontrol' Sağlıyor

Gizem Şahin / 21 Ocak 2016
Adidas 2016'da sahalarda yerini alacak olan 'Ace 16 Pure Control' bağcıksız kramponunu tanıttı.

Ace 16 modeli üzerinde yer alan bağcıkların yerine Pure Control'da ayağı ayakkabıya sabitleyecek üç ana şerit alıyor. Markanın ikonik üçlü şeritleri, ayağın orta kısmını tutarak performansı arttırmayı amaçlıyor. Ayakkabının üst kısmı ise Adidas'ın geliştirdiği 'Primeknit' örgü teknolojisiyle üretiliyor.

Sonuç olarak krampon eldiven gibi ayağı sarıyor. Bağcıksız alanın genişliği de topa vuruşun daha etkili ve güçlü olmasını sağlıyor.

Şu anda Arsenal'de forma giyen Mesut Özil kramponlar hakkında, "Bütün kariyerim boyunca şutlarda ve top kontrollerinde bağcıkların etkisini azaltmaya çalıştım. Bağcıklar topa vuruşumu etkilemesin diye soyunma odasındayken hep birkaç düğüm atıp uçlarını da ayakkabının içine soktuğumu 2014'te Adidas'a da söylemiştim. Geçen sene bana bu bağcıksız kramponlarla geldiklerinde, sanki benim hayalimdeki kramponu üretmişler gibiydi. Sahada onları giymek için sabırsızlanıyorum." yorumunda bulunuyor.Krampon, İsveç'teki çim sahalardan Adidas'ın Robotik Laboratuaruna kadar her aşamada test edilmiş. Adidas Futbol ürünlerinin tasarımından sorumlu Başkan Yardımcısı Sam Hand de kramponların daha şimdiden en ikonik ürünlerinden biri olmaya başladığını söylüyor. Sam kramponlarla ilgili "Neredeyse tüm Adidas futbol ayakkabılarında olan bir şeyi - bağcıkları ortadan kaldırdık. Sonuç kusursuz bir siluet ve etkileyici bir form oldu. Form ayakkabıyı yalnızca görsel olarak çekici kılmıyor, daha da önemlisi oyuncularımıza eşsiz bir kontrol duygusu veriyor." açıklamasını yapıyor.


 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :