3. İstanbul Tasarım Bienali 4 Aralık’a Kadar Devam Ediyor

mimarizm.com / 21 Kasım 2016
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından ENKA Vakfı, Petkim ve VitrA eş sponsorluğunda düzenlenen ve ücretsiz olarak gezilebilen 3. İstanbul Tasarım Bienali’nin İstanbul Arkeoloji Müzeleri ve bomontiada’da yer alan Alt Sanat Mekanı’ndaki bienal sergileri 4 Aralık Pazar gününe kadar devam edecek.

Düş Nesneleri/Fotoğraf: Sahir Uğur Eren

Beatriz Colomina ve Mark Wigley küratörlüğünde “BİZ İNSAN MIYIZ? : Türümüzün Tasarımı : 2 saniye, 2 gün, 2 yıl, 200 yıl, 200.000 yıl” başlığıyla gerçekleştirilen bienal, kapılarını açtığı 22 Ekim tarihinden bu yana büyük ilgi görerek tüm şehre yayıldı. İnsanın 200.000 yıl boyunca tasarımla kurduğu ilişkiyi, arkeolojiden son teknolojiye, tıptan mimarlığa, bilimden iletişime birçok farklı alanda inceleyen 3. İstanbul Tasarım Bienali’nde, 50’nin üzerinde ülkeden 250’nin üzerindeki tasarımcı, mimar, sanatçı, koreograf, tarihçi, arkeolog, nörolog ve bilim insanının 70’in üzerinde projesi yer alıyor. 

Frederik Kiesler'in Sihirli Mimarisi/Fotoğraf: Sahir Uğur Eren 

Kırılma Noktası ya da Kökenlerin Çelişkisi/Fotoğraf: Sahir Uğur Eren

“Geleceği Giydirmek” sergisi 4 Aralık’a kadar devam ediyor

3. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında, H&M sponsorluğunda, İsveç Başkonsolosluğu ve İsveç Enstitüsü’nün işbirliğiyle, “Moda Tasarımında Sürdürülebilirlik” başlıklı bir atölye çalışması gerçekleştirildi. Haziran 2016’da gerçekleştirilen atölyelerde, 20 moda ve tasarım öğrencisi, geri dönüştürülebilir malzemelerden sürdürülebilir tasarımlar hazırladı. Türkiye ve İsveç’ten önde gelen isimlerin yer aldığı jürinin belirlediği projeler, adını atölyenin danışmanlığını da yürüten Demirden Design ve Melis Pilavcı’nın belirlediği, “Geleceği Giydirmek” başlıklı sergi kapsamında, Pattu Mimarlık’ın hazırladığı özgün yaklaşımla, 4 Aralık tarihine kadar ADAHAN İstanbul Hotel’de görülebilir. 


Bienalin Açık Olduğu Gün ve Saatler

Alt Sanat Mekanı
Salı-Cumartesi arası 13.00-21.00
Pazar günleri 11.00-19.00

İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Assos Salonu
Her gün 9.00-17.00 
 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :