2016 Uluslararası RIBA Ödülü'nün 6 Finalisti Açıklandı

Tuba Tellioğlu Şeren / 01 Kasım 2016
Birleşik Krallık Mimarlar Enstitüsü (RIBA), bu yıl ilk kez düzenlediği 2016 Uluslararası Ödülü için finale kalan 6 mimarlık ofisini belirledi. Yapılar, ödül sahibinin açıklanacağı 24 Kasım 2016 tarihinden önce Büyük Jüri tarafından ziyaret edilecek.

RIBA ödül komitesi, 6 finalisti belirlerken doğru ve adil bir eleme yapabilmek adına beş farklı kıtadaki toplam 30 yapıyı ziyaret ederek yerinde incelemelerde bulunmuştu. Finale kalan 6 yapı, Kasım ayı öncesinde yeniden ziyaret edilecek.

Mimarlık alanındaki uluslararası başarı standartlarını belirleyen yarışma, dünyaca ünlü mimar Lord Richard Rogers liderliğinde, uzmanlardan oluşan Büyük Jüri tarafından değerlendirilecek. 

Projeler görsel etkileyiciliğin yanı sıra, hem yaratıcı düşüncenin ve mükemmel mimarinin örneği olabilmesi, hem de kullanıcılarına ve fiziksel çevresine sağladığı katkı ile değerlendirilecek. 

FİNALİSTLER

Heydar Aliyev Kültür Merkezi Bakü, Azerbeycan / Zaha Hadid Architects ve DIA Holding 

*****

Jumex Müzesi, Meksiko, Meksika / David Chipperfield Architects ve Taller Abierto de Arquitectura y Urbanismo

*****

Arquipelago Çağdaş Sanatlar Müzesi, Ribeira Grande, The Azores / Menos é Mais Arquitectos Associados ve João Mendes Ribeiro Arquitecto

*****

Stormen Konser Salonu, Tiyatrosu ve Halk Kütüphanesi, Bodø, Norveç / DRDH Architects

*****

The Ring of Remembrance, Notre-Dame-de-Lorette Uluslararası WWI Anıtı, Ablain-Saint-Nazaire, Fransa / Agence d'Architecture Philippe Prost

*****

UTEC Mühendislik ve Teknoloji Üniversitesi, Peru / Lima Grafton Architects ve Shell Arquitectos

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :