GREAT Festivali Yaratıcılığı Masaya Yatırdı

mimarizm.com / 26 Mayıs 2014


Birleşik Krallık ve Türkiye'den 400'ün üzerinde şirket, yaratıcı iş fırsatlarını değerlendirmek üzere GREAT Festivali'nde biraraya geldi. Dünyada ilk kez İstanbul'da düzenlenen GREAT Festivali'nde günümüz iş dünyasında en büyük rekabet avantajlarından biri olan yaratıcılık ve yaratıcılığın ortaya koyduğu iş fırsatları masaya yatırıldı.


GREAT Yaratıcılık Festivali, 20-22 Mayıs 2014 tarihleri arasında, Birleşik Krallık ve Türkiye'den lüks, sağlık, moda, tasarım, teknoloji, inovasyon, eğitim, şehircilik, yiyecek ve içecek alanlarında, en girişimci ve ilham verici isimleri biraraya getirdi. Birleşik Krallık ve Türk şirketleri için katma değerli iş fırsatlarının önünü açmayı hedefleyen festivale yaklaşık 800 kişi katıldı. Festival, İngiliz yaratıcılığının güçlü yönlerini sergilerken, hedef sektörlerde fikir ve içgörülerin tartışılması için de bir platform yarattı."Yaratıcılık rekabet avantajıdır"


GREAT Yaratıcılık Festivalleri Başkanı Guy Salter, ilki İstanbul'da gerçekleştirilenGREAT Yaratıcılık Festivali'nin hem katılım hem de etkinlikler anlamında çok başarılı geçtiğıni belirterek, "Yaratıcılığın getirdiği rekabet avantajını anlamak ve kullanmak isteyenler için özel olarak hazırlanan etkinlik, iş adamlarına işlerini büyütmelerine yardımcı olabilecek kişilerle tanışma olanağı sundu. Ticari yaratıcılıktan faydalanarak işlerini büyütmüş olan girişimcilerin başarı hikayelerini paylaşmaları için ideal bir platform oluşturduğumuzu ve yaratıcı inovasyon ile ticari zeka arasındaki dinamik bağlantıyı gözler önüne sermeyi başardığımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu.Bugüne kadar Birleşik Krallık'tan Türkiye'ye gelen en büyük ticaret delegasyonlarından biri olan ve lüks, sağlık ve şehircilik alanında faaliyet gösteren 40'ı aşkın şirketin temsilcilerinden oluşan GREAT Yaratıcılık Festivali Ticaret Delegasyonu da festival kapsamında İstanbul'daydı. Ticaret Delegasyonu, Festivali'de ilgili panellerde, ustalık sınıfları ve atölyelerde işbirliği fırsatlarını ele almak üzere Türk mevkidaşları ile bir araya geldi.
Delegasyona başkanlık eden Birleşik Krallık Sağlık Bakanlığı Kaliteden Sorumlu Sağlık Bakanı Lord Howe, "Üç gün süren Great Yaratıcılık Festivali büyüleyici bir deneyim oldu. Katıldığım oturumlardan, farklı sektörlerden İngiliz ve Türk katılımcıların ilham verici fikir alışverişlerinden çok etkilendim. Bu görüşmelerin uzun soluklu yaratıcı işbirliklerine vesile olmasını umuyorum. Delegasyondaki İngiliz şirketlerinin Festivale katılması ve Türkiye'deki fırsatları değerlendirme imkanı bulması özellikle memnun edici. Festivalin bir sonucu olarak Birleşik Krallık ve Türkiye arasındaki yaratıcı iş ilişkilerinin daha da artmasını temenni ediyorum." dedi.Mary Katranzou tasarımları

Paralel oturumlardan oluşan ve yaratıcı sektörlerde dünyanın en başarılı markalarından bazılarının büyümesine yardımcı olan yaklaşımları derinlemesine irdeleme fırsatı da sunan GREAT Yaratıcılık Festivali, hedef sektörlerde faaliyet gösteren Birleşik Krallık ve Türkiye'den misafirlere, aralarında Mary Katranzou ve Katherine Jenkins'in de bulunduğu ünlü isimlere, girişimcilere, iş insanlarına ev sahipliği yaptı.


Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Richard Moore, festivalin ardından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:"İstanbul'da düzenlediğimiz bu etkinlik, moda, sağlık, tasarım, lüks, inovasyon, teknoloji, geleceğin şehirleri, eğitim, yemek ve içecek alanlarında Birleşik Krallık'ın en iyilerine ve bunları hayata geçiren ilham verici uzman ve sanatçılara özel bir erişim sağladı. Tüm dünyadaki ilk Great Festivali'ne İstanbul'da ev sahipliği yapmak bizim için de heyecan verici bir deneyim oldu. Bunun yanı sıra festivale paralel olarak İstanbul'u ziyaret eden ticari heyette yer alan şirketler de Birleşik Krallık'ın yaratıcı ticari yeteneklerini İstanbul'da temsil ettiler. Özellikle sağlık ve şehircilik alanlarında faaliyet gösteren katılımcı firmalar Türkiye'de yeni ortaklıklarda yer alarak, 30 sağlık kampüsü ve büyük kentsel dönüşüm projelerinin de aralarında bulunduğu iddialı 2023 hedeflerinin gerçekleşmesine destek olmayı hedefliyorlar."


GREAT Kampanyası hakkında:

2012 yılında hayata geçirilen GREAT kampanyası, Birleşik Krallık Hükümeti'nin dünyayı Birleşik Krallık'ı ziyaret etmeye, burada eğitim almaya ve ülke ile ticaret yapmaya teşvik etmek amacıyla Britanya'yı en iyi yönleriyle tanıtmayı amaçlayan en iddialı uluslararası pazarlama kampanyasıdır. Türkiye de, kampanyanın kilit ülkelerinden biri olarak iş dostu bir ortam sağlayan ve iddialı Türk marka ve şirketlerine uluslararası ölçekte büyümelerinde en iyi konumu sunan Birleşik Krallık'ta ticari ortaklıklar yaratılmasında büyük bir potansiyele sahip. Günümüzün küreselleşen dünyasında, yaratıcılık Birleşik Krallık'ın rekabet avantajını sağlarken Birleşik Krallık da yaratıcı girişimi teşvik etmekte ve mümkün kılmaktadır.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :