Frank Gehry'e Karşı Açılan Dava Reddedildi

Filiz YAVUZ / 25 Ağustos 2009


Tiffany & Co için takı tasarımları yapan ünlü mimar Frank Gehry'e karşı, daha önce birlikte çalıştığı Circa Publishing Enterprises LLC tarafından açılan davayı mahkeme heyeti dün (24 Ağustos 2009, Pazartesi) reddetti.

Gehry'nin avukatı Patty Glaser duruşmadan sonra, "Bu hem adalet sistemimiz hem de O'nun için tam bir zaferdir" dedi. Gehry'nin Circa ile anlaşmasının, Tiffany markası ile henüz çalışmaya başlamadan önce bittiğine dikkat çeken Glaser, ayrıca Gehry'nin telif haklarının yargı tarafından tamamen korunduğunu sözlerine ekledi.

Circa Publishing Enterprises LLC'nin avukatı ise kendisine telefonla ulaşmaya çalışan gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

Circa, Gery'e neden dava açmıştı?

Circa Publishing Enterprises LLC, Gehry'e 2007'nin Mayıs ayında dava açmış ve Tiffany & Co için yaptığı tasarımlar yüzünden ünlü mimardan bekledikleri performansı alamadıklarını gerekçesiyle, Gehry'nin Tiffany & Co için yaptığı tasarımların telif hakkının kendilerine verilmesini istemişti.

Frank Gehry'nin Tiffany & Co için yaptığı tasarımlar arasında küpe, yüzük ve balık formunda özel takı malzemeleri bulunuyor.

Haber, Washington Post'tan derlenmiştir.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :