37. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul 106.537 Ziyaretçiyi Ağırladı

mimarizm.com / 15 Mayıs 2014


Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük fuarı Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, 1.150 katılımcı firmanın ürün ve hizmetlerini 106.537 ziyaretçiyle buluşturdu. YEM Fuarcılık'ın fuar kapsamında sektör için yeni pazarlar yaratma hedefi doğrultusunda gerçekleştirdiği, katılımcı firmalara, sektöre ve Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak etkinlikler büyük ilgi gördü.


YEM Fuarcılık
tarafından düzenlenen ve 37 yıldır yapı sektörünün uluslararası zirvesi olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 6-10 Mayıs 2014 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Yapı sektörünün zirvesi Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, uluslararası etkinlikleri ve yarattığı iş fırsatları ile bu yıl da sektörün ilgi odağı oldu. Her geçen yıl büyüyerek sektöre olan katkısını artıran fuarda binlerce ürün çeşidi, yeni teknoloji ve hizmet yer aldı. 81.000 m2'lik 12 salon ve açık alanda düzenlenen, 1.150 firmanın katıldığı fuarı toplam 106.537 kişi ziyaret etti.Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'un sadece bir fuar olmadığını, aynı zamanda bir iş platformu olduğunu vurgulayan YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer , yıl boyunca fuar çalışmalarının özenle yürütüldüğünün altını çizerek, 37 yılın bir başarı öyküsü olduğuna vurgu yaptı. Uluslararası katılımın önemine değinen Burcu Başer, fuarın "Konuk Ülke Projesi" kapsamında Güney Kore'yi ağırladıklarını belirtti. Başer, küresel inşaat sektörünün önemli aktörlerinden Güney Kore ile Türkiye inşaat sektörünün Asya, Afrika ve Orta Doğu'da olası işbirlikleri için önemli bir platform oluşturması hedefiyle fuar kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerin önemine dikkat çekti.


"Konuk Ülke Güney Kore Projesi" ve "Güney Kore – Türkiye İnşaat Forumu"na büyük ilgi

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul İş Geliştirme Platformu kapsamında düzenlenen "Konuk Ülke Projesi"nde, ülke odaklı yeni işbirlikleri ve etkin stratejilerin oluşturulması, böylelikle Türk yapı sektörünün uluslararası alandaki etkinliğinin artırılmasına destek olunması amacı ile bu yıl Güney Kore ağırlandı.

37. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul "Konuk Ülke Projesi" kapsamında gerçekleştirilen "Güney Kore – Türkiye İnşaat Forumu" katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Açılış konuşmaları YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer, TMB Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Cihan Candemir, Güney Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Tae-Dong Jeon tarafından yapılan Forum'da "Güney Kore Türkiye için rol model olur mu?" sorusu da tartışmaya açıldı.

YEM Stratejik Pazarlama ve İş Geliştirme Koordinatörü Banu Uçak'ın moderatörlüğünü yaptığı Güney Kore – Türkiye İnşaat Forumu'nda Ekonomist Dr. Can Fuat Gürlesel, Ekonomi Bakanlığı, AB Genel Müdürlüğü, Dış Ticaret Uzmanı Çiğdem Şamiloğlu Erkoç, ICAK-Kore Uluslararası Müteahhitler Birliği Derneği Direktörü Hyo-Won Kim ve TURKOR- Türkiye&Güney Kore İşadamları Derneği Başkanı Ufuk Akalın, iki ülke yapı sektörüne dair görüşlerini ve olası işbirliklerini değerlendirdiler.


Türk yapı sektörünün en iyi ürünü seçildi

YEM Ödülleri Projesi kapsamında bu yıl 22. kez verilen Altın Çekül "Yapı Ürün Ödülü" de 37. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul'un Açılış Töreni'nde sahiplerini buldu. Altın Çekül "Yapı Ürün Ödülü"ne "Kale – Smart Yıkama Sistemli Asma Klozet ve Asma Klozet Entegre Kolay Montaj Kiti" ürünü ile Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik San. A.Ş. layık görülürken, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü "Matbor" ürünü ile Gümüş Çekül Ödülü'nü almaya hak kazandı.


Altın Mıknatıs Stand Tasarım Ödülleri sahiplerini buldu

Yapı Fuarları - Turkeybuild'in bir geleneği olan Altın Mıknatıs Stand Tasarım Ödülleri bu yıl da fuar kapsamında düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Birincilik ödülü; tasarımını Artstone'dan İbrahim Naç'ın uygulamasını da aynı firmanın yaptığı Artstone standına verildi. İkincilik ödülü; tasarımını mimar Bertan Koyuncu'nun ve uygulamasını Mood Mimarlık'ın yaptığı Poncebloc Madencilik ve Yapı Elemanları standının oldu. Üçüncülük ödülü; tasarımını mimar Atıl Beçin'in, uygulamasını Oğuz Bayazıt Mimarlık'ın yaptığı Dendro Parke standına verildi. Yine mimar Atıl Beçin'in tasarladığı ve Oğuz Bayazıt Mimarlık'ın uyguladığı ASPEN Yapı ve Zemin Sistemleri standı da, Mansiyon Ödülü'ne değer görüldü. YEM Özel Ödülü ise tasarımını mimar Murat Kuzgun'un, uygulamasını Arp Mimarlık'ın yaptığı Roto Frank Yapı Mekanizmaları standına verildi.


Yapı Fuarları - Turkeybuild, 23-26 Ekim tarihlerinde Ankara'da 27. kez ve 6-9 Kasım tarihlerinde İzmir 'de 20. kez gerçekleşerek sektöre güç katmaya devam edecek.

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :