Yunus Aran Konferanslar Dizisi'nin Konuğu Tasarımcı Ayşe Birsel

mimarizm.com / 21 Nisan 2008
Yunus Aran Konferanslar Dizisi'nin Konuğu Tasarımcı Ayşe BirselMimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Mimarlık Bölümü tarafından, Mimar Yunus Aran anısına düzenlenen Yunus Aran Konferanslar Dizisi'nin bu seferki konuşmacısı Tasarımcı Ayşe Birsel. Birsel, MSGSÜ Oditoryumu'nda 'Bu fincanı tasarlayan birisi olduğunu biliyor musun? ve başka tasarım hikayeleri...' başlıklı bir sunum yapacak.

Ayşe Birsel


İzmir'de yetişmiş olan Ayşe Birsel ODTÜ Tasarım Bölümü'nden mezun olduktan sonra, Fulbright Bursu ile New York Pratt Institute'da master yaptı. Amerika Ulusal Tasarım Ödülü'nün (
National Design Awards) finalisti olan Birsel, Brooklyn Müzesi Yılın Genç Tasarımcısı ödülüne lâyık görüldü. Rhode Island Tasarım Okulu ise Birsel'e 2008 yılında mobilya tasarımı dalında Athena Ödülü verdi.

Birsel'in ürünleri Museum of Modern Art ve Cooper Hewitt Ulusal Tasarım Müzeleri kolesiyonlarında yer alıyor. IDEA Altın ödülü ve ID dergisi En İyi Tasarım ödülü de dahil olmak üzere birçok ödülün sahibi olan Ayse Birsel, 2002 yılında Fransız araba üreticisi Renault'un tasarımcısı Bibi Seck ile Birsel + Seck ortaklığını kurdu. HalenHerman Miller, Hewlett Packard, Target, HBF, Merati ve Toyota için ürün tasarımı yapıyorlar.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :