"YERSİZLER / Aktörleri, Kullanıcıları ve Eleştirmenleri ile Bir AVM Tartışması"

mimarizm.com / 27 Şubat 2012
"YERSİZLER / Aktörleri, Kullanıcıları ve Eleştirmenleri ile Bir AVM Tartışması"

VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği'nin (TSMD), çağdaş mimarlıkta bellek oluşturulmasına katkıda bulunmak amacıyla geliştirdiği VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi, projenin tartışma platformunu oluşturan panel serisiyle devam ediyor. İlki, 7 Mart 2012 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirilecek panel, "YERSİZLER / Aktörleri, kullanıcıları ve eleştirmenleri ile bir AVM tartışması" başlığını taşıyor.

Moderatörlüğünü mimar Nil Aynalı'nın yapacağı panelde, nitelikli kent dokusu, yoğun ticari aktivitesi ve sokak yaşamıyla ünlü Teşvikiye'nin orta yerinde yaşamını sürdüren City's Alışveriş Merkezi'nin yanı sıra, ‘kentsel doku içi AVM' örneği olan Demirören Alışveriş Merkezi ele alınacak. FMV Işık Okulları Nişantaşı Kampüsü Muvaffak Benderli Salonu'nda düzenlenecek panele, Sinan Kafadar, Kazım Çizmeci, Tansel Korkmaz ve Korhan Gümüş konuşmacı olarak katılacak.

VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi kapsamındaki panellerin, yıl sonuna kadar; AVM'ler, ofis yapıları, karma yapılar ve ticari sergileme alanları gibi farklı tema ve konuşmacılarla Ankara, İzmir, Eskişehir, Kayseri ve Diyarbakır'da düzenlenmesi planlanıyor.  


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :