"Yaşanabilir Şehirler / Livable Cities"

mimarizm.com / 31 Ekim 2013
"Yaşanabilir Şehirler / Livable Cities"

EMBARQ Türkiye - Sürdürülebilir Ulaşım Derneği, kentsel gelişimin ulaşım ve hareketlilik ayağı ile toplu taşıma odaklı gelişim, yol güvenliği, erişilebilirlik, kamusal alan kullanımı, kamu sağlığı ve güvenliği konularının tartışılacağı 'Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu'nu düzenliyor.YEM haber portalı yapi.com.tr'nin iletişim sponsorluğunu üstlendiği sempozyum, sürdürülebilir kentleşme alanında çalışan farklı disiplinleri bir araya getirerek, Türkiye'deki kentsel dönüşüm sürecinde yerel yönetimlerin uygulama alanındaki katılımını geliştirmeyi amaçlıyor. Sempozyuma, 5 farklı kıtadan katılan 14 uzman konuşmacı, 4 oturumda sürdürülebilir kentleşmenin ulaşım ve hareketlilik konularını kapsayan iyi uygulama örneklerini sunacaklar.

Sempozyum, EMBARQ Türkiye Yönetim Kurulu üyesi Tayfun Bayazıt'ın moderatörlüğünde 'Yaşanabilir Şehirlerin Yönetimi' ile başlayacak. Oturumda belediye başkanları, belediyecilik adına Türkiye'de son senelerde yapılan kentsel değişim uygulamalarını ve planlarını anlatacaklar. Devam eden oturumlarda ise World Bank Sürdürülebilir Kalkınma Sektörü Lideri, Gehl Architects Kentsel Gelişim Uzmanı, İETT Genel Müdür Yardımcısı, EMBARQ Hindistan Şehir Planlama Bölüm Başkanı, EMBARQ Meksika Direktör Yardımcısı ve EMBARQ Kentsel Gelişim ve Erişilebilirlik Program Direktörü ile Sağlık ve Yol Güvenliği Programı uzmanı, İTÜ Rektör Yardımcısı ve Yard 9'ın kurucu ortağı ile akıllı şehirler, kamusal alanların tasarımı, yol güvenliği, güvenli erişim yöntemleri ve toplu taşıma odaklı gelişim konularında dünyadan iyi uygulama örneklerini paylaşacaklar.

Etkinliğe, yerel yönetimler ve kamu kuruluşlarından temsilciler, kalkınma ajansları, sivil toplum kuruluşları, şehir plancıları, mimarlar, ulaştırma mühendisleri, inşaat mühendisleri, çevre mühendisleri ve sürdürülebilir kentleşme, ulaşım ve kalkıma konuları ile ilgilenen bütün paydaşların katılması bekleniyor.

Taslak program

08:30 - 09:15 / Kayıt

09:15 - 09:30 / Açılış Konuşması

09:30 - 10:30 / Yaşanabilir Şehirlerin Yönetimi Oturumu

10:30 - 10:40 / Kahve Arası

10:40 - 12:00 / Yaşanabilir ve Sürdürülebilir Şehirler Oturumu

12:00 - 12:15 / Yeni Uygulama Örnekleri: Araç Paylaşım Sistemleri

12:15 - 13:45 / Öğle Yemeği Arası

13:45 - 14:00 / Yeni Uygulama Örnekleri: Sürdürülebilir Kampüs: İTÜ

14:00 - 15:20 / Kentsel Gelişim ve Erişilebilirlik Oturumu - İyi Uygulama Örnekleri

15:20 - 15:30 / Kahve Arası

15:30 - 16:30 / Toplu Taşıma Odaklı Arazi Gelişimi Oturumu - İyi Uygulama Örnekleri

16:30 - 17:00 / Kapanış

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :