"Türk Yapı Sektörü Analizi ve Paydaşları ile Yapının Geleceği"

mimarizm.com / 16 Şubat 2015
"Türk Yapı Sektörü Analizi ve Paydaşları ile Yapının Geleceği"

 

Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından Türk yapı sektörünün yıllık performansına dair en geniş değerlendirmeyi sunan Türk Yapı Sektörü Raporu'nun 2014 baskısı, 25 Şubat Çarşamba günü YEM'de yapılacak "Türk Yapı Sektörü Analizi ve Paydaşları ile Yapının Geleceği" toplantısı ile açıklanıyor.

Türk Yapı Sektörü Raporu 2014'te; yapı sektörünün gelecek yıllara ait öngörüleri, gayrimenkul sektörü, üretim, tüketim, ihracat ve ithalat büyüklükleri gibi çok çeşitli veriler önceki yıllarla karşılaştırmalı olarak analiz edilecek. Raporun açıklanacağı toplantıya TSMD, İMSAD, ULI, İNDER ve ÇEDBİK gibi sektörü temsil eden sivil toplum örgütlerinin yöneticileri de katılacak.

Yapı dünyasının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi tarafından hazırlanan Türk Yapı Sektörü Raporu, yenilenen tasarımı ve genişleyen içeriği ile 2014 yılının dış ticaret ithalat-ihracat rakamlarına, yeni gelişen pazarlara dair öngörüleriyle birlikte her yıl hazırlanan rapordan çok daha farklı bir yaklaşımla hazırlandı.

Ekonomik gelişmeler ve veriler ışığında yapı sektörünün en kapsamlı değerlendirmesini sunmak amacıyla her yıl hazırlanan Türk Yapı Sektörü Raporu; Ekonomi ve Strateji Danışmanlık Hizmetleri Merkezi Ekonomisti Dr. Can Fuat Gürlesel tarafından açıklanacak.

Türkiye ekonomisi, küresel ekonomik göstergeler, inşaat sektörü, gayrimenkul piyasaları, yurtiçi ve yurtdışı müteahhitlik hizmetleri, yapı malzemeleri sektöründen seçilmiş önemli malzeme kalemleri, üretim, tüketim, ihracat ve ithalat büyüklüklerine ilişkin detaylı içerik ve verilerle sektörü analiz eden rapor, aynı zamanda geleceğe dair öngörülere de yer veriyor.

Dr. Gürlesel'in sunumunun ardından YEM Satış ve Pazarlama Grup Yönetmeni Tolga Türkanık'ın moderatörlüğünde sektör temsilcileri Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD) Yönetim Kurulu Başkanı Aytek İtez, Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Dündar Yetişener, Ekonomi ve Strateji Danışmanlık Hizmetleri'nden Ekonomist Dr. Can Fuat Gürlesel, Urban Land Institute (ULI) Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Sur, İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Genel Başkanı Nazmi Durbakayım ve Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Özdil, Türk Yapı Sektörü Raporu 2014 perspektifinde görüş ve değerlendirmelerini paylaşacak.

Türk Yapı Sektörü Analizi ve Paydaşları ile Yapının Geleceği toplantısında; mimarlık, müteahhitlik ve malzeme hizmetleri veren firmaların profesyonel örgüt temsilcileri, işbirliği ve yatırım fırsatlarını masaya yatıracak.


PROGRAM:

09.00 – 09.30 Kayıt ve Kahve İkramı

09.30 - 09.45 Açılış Konuşmaları

09.45 - 10.45
Türk Yapı Sektörü Raporu 2014 ve Sektör Değerlendirmesi
Dr. Can Fuat Gürlesel – Ekonomist, Ekonomi ve Strateji Danışmanlık Hizmetleri

10.45 - 11.00 Kahve Arası

11.00 – 12.30 Paydaşlar Yapı Sektörünün Geleceğini Tartışıyor!
Moderatör: Tolga Türkanık – YEM Satış ve Pazarlama Grup Yönetmeni
Aytek İtez – TSMD Yönetim Kurulu Başkanı
Dr. Can Fuat Gürlesel – Ekonomist, Ekonomi ve Strateji Danışmanlık Hizmetleri
Dündar Yetişener – Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı
Haluk Sur – ULI Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı
Nazmi Durbakayım – İNDER Yönetim Kurulu Başkanı
Selçuk Özdil – ÇEDBİK Yönetim Kurulu Başkanı


Ayrıntılı bilgi ve kayıt için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :