Ekonomistler Türk Yapı Sektörü Raporu'nu Değerlendiriyor

mimarizm.com / 09 Şubat 2016
Yapı-Endüstri Merkezi, her yıl hazırladığı “Türk Yapı Sektörü Raporu”nu bu yıl uzman ekonomistlerin geleceğe yönelik değerlendirmesiyle birlikte açıklıyor.

25 Şubat Perşembe günü gerçekleşecek olan “Ekonomistler Türk Yapı Sektörünü Değerlendiriyor / Türk Yapı Sektörü 2015 Analizleri ve 2016 Öngörüleri” konulu etkinliğin konuşmacıları; Ali Ağaoğlu, Mahfi Eğilmez ve Mustafa Sönmez. 

Yatırımcıların, mimarların, yapı malzemesi üreticisi ve tedarikçilerinin, sektör profesyonellerinin, sektör temsilcilerinin ve basının izleyeceği etkinlikte katılımcılar sektöre dair somut öneriler elde edecekler. 

Yapı dünyasının bilgi berkezi Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından, 21 yıldır aralıksız olarak yayımlanan “Türk Yapı Sektörü Raporu’’ ekonomik gelişmeleri ulusal ve uluslararası ölçekte yapı sektörünün verileri ışığında en kapsamlı şekilde sunuyor. 

Rapor, Türkiye ekonomisini, küresel ekonomik göstergeleri, inşaat sektörünü, gayrimenkul piyasalarını, yurtiçi ve yurtdışı müteahhitlik hizmetlerini, yapı malzemesi sanayisini, üretim ve tüketim detaylarını, ihracat ve ithalat büyüklüklerine ilişkin verilerle analiz ediyor.

Ekonomistlerin 2016 beklentileri neler?

Ekonomist Dr. Can Fuat Gürlesel işbirliği ile gerçekleştirilecek Türk Yapı Sektörü Raporu sunumunun ardından, Finansal Piyasalar Uzmanı-Yazar Ali Ağaoğlu, Ekonomist-Yazar Mahfi Eğilmez ve İktisatçı-Yazar Mustafa Sönmez rapordan çıkan sonuçları, 2015 yılı değerlendirmeleri ve 2016 yılı öngörüleriyle birlikte derinlemesine ele alacaklar. 

Ekonomistlerin rapora ilişkin okumaları ve değerlendirmeleri katılımcıların somut bilgiler edinmelerini sağlayacak. Ekonomistler katılımcılara, yeni pazarları işaret edecek, risk faktörlerine dikkat çekecek, fırsatları adresleyecek ve somut bilgiler edinmelerine yardımcı olacaklar. 

Türk yapı sektörünün reçetesi niteliğini taşıyan rapor, sektörün karar alıcıları ve profesyonelleri için bir rehber niteliği taşıyor.

Program:
10.00 – 10.30 Kayıt ve Kahve İkramı

10.30 – 11.00 Türk Yapı Sektörü Raporu Sunumu
Dr. Can Fuat Gürlesel – Ekonomi ve Strateji Danışmanlık Hizmetleri

11.00 – 12.00 Panel: Ekonomistler Türk Yapı Sektörünü Değerlendiriyor
Türk Yapı Sektörü 2015 Analizleri ve 2016 Öngörüleri
Ali Ağaoğlu – Finansal Piyasalar Uzmanı ve Yazarı
Mahfi Eğilmez – Ekonomist, Yazar
Mustafa Sönmez – İktisatçı, Yazar

12.00 – 12.30 Soru-Cevap

Kayıt için tıklayınız.


Konuşmacılar Hakkında:

Ali̇ Ağaoğlu – Finansal Piyasalar Uzmanı, Yazar
Boğaziçi Üniversitesi İşletme bolumu mezunudur. Standard Chartered Bank-İstanbul, Westdeutsche Landesbank-İstanbul, Moskova Bölgesi, Egebank-İstanbul’da bankacılık ve hazinede iş deneyimlerine sahiptir. TMSF kapsamında Egebank ve “Birleştirilmiş Sümerbank”ta Mali İşler Sorumlusu olarak görev almaktadır. Halen Vatan Gazetesi’nde ekonomi köşe yazarlığı, Bloomberg TV ve Medyascope TV’de program yapmaktadır. Finansal piyasalar, farklı kurum ve kuruluşlara yönelik takipteki kredilerin danışmanlığını yapmış, AGN döneminde Mobil Loyality kartı şirketinde de CEO olarak görev almıştır.

Mahfi̇ Eği̇lmez – Ekonomist, Yazar
Uzun yıllar Hazine Müsteşarlığı görevinde bulunmuştur. Birçok banka ve mali sektör kuruluşunda yönetim kurulu üyesi, başkan olarak görev almıştır. Halen Kadir Has Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak ekonomi politikası dersleri vermektedir. NTV kanalında ekonomi programları yapmaktadır. Hitit tarihi özel ilgi alanları arasında olup bu konuda kitapları ve makaleleri bulunmaktadır. Turkiye ve Dünya Ekonomisinin Güncel Analizi, Ekonomideki Riskler ve Fırsatlar, Bankacılık ve Finans Sistemleri, Ekonomi ve Büyüme, Anadolu Uygarlıkları (Hititler) konularında görüşlerini çeşitli platformlarda paylaşmaktadır.

Mustafa Sönmez – İktisatçı, Yazar
ODTÜ İdari İlimler Fakültesi’nden mezun olmuştur. Araştırmacı-uzman olarak çeşitli kurumlarda çalışmıştır. Nokta Dergisi, Cumhuriyet, Yurt, Sözcü ve BirGün gazetelerinde köşe yazarlığı yapmıştır. Halen Hürriyet Daily News’de köşe yazarlığı yapmaktadır. Türkiye ekonomisi üzerine yirmiden fazla kitabı ayrıca Turk yapı sektörü üzerine özel çalışmaları ve kitapları bulunmaktadır. Birçok kuruma danışmanlık hizmeti vermekte olup, televizyon ve yazılı basın kuruluşlarının görüşlerine başvurduğu önde gelen ekonomistlerden biridir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :