SALT Beyoğlu’nda Uzun Perşembe 29 Kasım

mimarizm.com / 26 Kasım 2018
Perşembe Sineması’nın ardından RAW, Tuğba Selin ve Konstantinos Vasilakos, canlı elektronik müzik performansları ile SALT Beyoğlu Açık Sinema'da sahne alacak.

Görsel: ©Atay İlgün

Aki Kaurismäki’nin liman şehirlerinde geçen göçmen üçlemesinin ikinci filmi Toivon tuolla puolen [Umudun Öteki Yüzü], Suriyeli bir mülteci ile Finli bir restoran sahibi arasında gelişen sıra dışı arkadaşlığı konu alıyor. Göçmen gözaltı merkezinden kaçan Khaled’in yolu, kısa bir süre önce eşinden ayrılmış, kumarbaz Wikström ile kesişir. Yabancı dünyalar ve farklı kuşaklardan iki adam, beklenmedik bir şekilde, karşılarına çıkan engelleri aşmak için birbirlerine destek olmaya başlar.

2017 yapımı filmin altyazılı gösterimi, Perşembe Sineması kapsamında saat 19.00’da Açık Sinema’da.

Uzun Perşembe saat 21.00’de, Atay İlgün ve Caner Bozkurt tarafından programlanan Partiyi Kodlamak: Algorave ile devam edecek. İstanbul’da yaşayan müzisyenler RAW, Tuğba Selin ve Konstantinos Vasilakos, ses ve görüntüleri eş zamanlı kodlayarak birer performans gerçekleştirecek. İlk kez 2012’de Birleşik Krallık’ta ortaya çıkan algorave, deneysel elektronik müziğin algoritmalarla yapılan bir alt türü olarak tarif ediliyor.

Uzun Perşembe’de, SALT Beyoğlu’ndaki Evrenin Titreşen Işıkları sergisinin yanı sıra Mutfak ve Robinson Crusoe 389 kitabevi ile SALT Galata’daki İdealist Mektep, Üretken Atölye sergisi saat 22.00’ye kadar açık olacak.

 

 


Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :