"Rastgele Buluşmalar II: Adhokrasiyi Değerlendirmek"

mimarizm.com / 31 Ekim 2012
"Rastgele Buluşmalar II: Adhokrasiyi Değerlendirmek"

İstanbul Tasarım Bienali seminer programı kapsamında düzenlenen "Rastgele Buluşmalar - Adhokrasiyi Değerlendirmek" başlıklı toplantı, 3 Kasım Cumartesi günü 14.00 - 18.00 saatleri arasında Galata Özel Rum İlköğretim Okulu'nda izlenebilir."Rastgele Buluşmalar", Adhokrasi sergisinin "Açık Çağrı" yaklaşımından hareketle, küratöryel uygulamaların mimari düşüncede eleştirel bir araç olabilirliği varsayımımız üzerinden dört farklı soru ile bir tartışma başlatacak. Bu açık tartışma oturumu, çeşitli disiplinlerden gelen davetli konuşmacıların katılımı ile bir yuvarlak masa toplantısına dönüşecek. Etkinliğe gelen herkes, konuşmalara aktif olarak katılıma davetli.

Rastgele Buluşmalar'ın ilkinde; mimarlığın eleştirel, küratöryel ve kavramsal yeterlilikleri arasındaki etkileşimlerin yanı sıra mimarlığın ne zaman ve nerede, verimli bir gelişigüzellik durumu ile karşı karşıya kalacağı incelenmişti. Bu ikinci buluşmada ise rastgele bir operasyon uygulamaya koyularak, Adhokrasi – İstanbul Tasarım Bienali de eleştirel bir ortama dönüştürülerek müdahale edilecek. Görünmezlik, Tasarım, Değer ve Müşterekler gibi kavram ve pratikler tartışmaya açılacak. 


Program Akışı:

14:00  Açılış Konuşması
Pelin Tan / Joseph Grima

Sorular:
Francisco Díaz, Nina Valerie Kolowratnik, Marcelo López-Dinardi, Marina Otero Verzier

14:20  Tartışma: Ethel Baraona Pohl, Ute Meta Bauer, Boğaçhan Dündarlp, Joseph Grima, Nikolaus Hirsch, Ömer Kanipak, Erhan Öze, Felicity D. Scott, Pelin Tan, Mark Wasiuta

16:30  Kapanış Konuşması
Tüm katılımcılar (izleyiciler dahil)


Rastgele Buluşmalar; İstanbul Tasarım Bienali seminer programı kapsamında, Columbia Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, ‘Mimaride Eleştirel, Küratöryel ve Kavramsal Uygulamalar' Yüksek Lisans Programı ve Adhokrasi Küratöryal Ekibi (Yrd. Doç. Pelin Tan, Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümü) tarafından düzenleniyor.


Etkinlik programı ve ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :