"Mimarlığı Tersyüz Etmek"

mimarizm.com / 13 Nisan 2015
"Mimarlığı Tersyüz Etmek"


VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği'nin işbirliğiyle gerçekleştirilen VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi'nin İstanbul Modern'de yer alan "Dikkat! Kaygan Zemin" adlı sergisi süresince gerçekleştirilecek Salon Konuşmaları devam ediyor.

"Mimarlığı Tersyüz Etmek" isimli ikinci konuşma, 16 Nisan Perşembe günü saat 18:00'de, Kısa Süreli Sergiler Salonu'nda gerçekleştirilecek. Cansu Cürgen'in moderatörlüğünü üstlendiği Salon Konuşmaları'na; Can Sucuoğlu, Gamze İşcan, Hakan Demirel, Meriç Öner, Önen Günöz ve Sevgi Türkkan katılacak.

Bir tartışma platformu yaratmayı hedefleyen sergi kapsamında, mimarlık, tasarım ve kültür alanından konuşmacılar ağırlanacak. Kanıksanmış yöntemlerin aksine, katılımcıların bir konu etrafında sohbet etmesiyle gerçekleştirilecek etkinlikte, serginin değindiği konular yeniden gündeme taşıyacak. Aynı zamanda bir söyleşi alanı olarak kullanılacak sergi mekânı, konuşmacı ve dinleyicileri serginin birer öğesi haline getirecek.

Birbirine geçen ve sınırları muğlaklaşan eksenler üzerine kurulu "Dikkat! Kaygan Zemin" sergisi, tek bir ana düşüncenin aksine, parçacıklı bir yapıyı temsil etmeye çalışıyor. Sergi, mimarlığa dair kültürün, bu kültüre dair ritüellerin, sembollerin neler olduğunu ortaya döküp, mimarlıkta kültürün nasıl yaratıldığını ve yeni var olma biçimlerini sorguluyor. "Mimarlığı Tersyüz Etmek" isimli ikinci Salon Konuşması, bu konu üzerine temellenerek, mimarlığın farklı alanlarında çalışan/düşünen aktörlerle, mimarlığın farklı var olma biçimlerini tartışmaya açıyor.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :