"Dikkat! Kaygan Zemin" Blogu Yayında!

mimarizm.com / 12 Haziran 2015

"Dikkat! Kaygan Zemin" sergisi, İstanbul'dan Ankara'ya taşınma süreci öncesinde ilgilileri, sergiyi ve arka planını mercek altına alan blogu keşfetmeye çağırıyor.VitrA ve Türk Serbest Mimarlar Derneği'nin (TSMD) işbirliğiyle gerçekleştirilen VitrA Çağdaş Mimarlık Dizisi'nin dördünücü sergisi "Dikkat! Kaygan Zemin", İstanbul'un ardından, 13 Kasım'da TSMD Mimarlık Merkezi'nde Ankaralı izleyicilerle buluşacak.

Küratörlüğünü Yelta Köm'ün yaptığı serginin dikkatkayganzemin.vcmd.com.tr adresindeki blogunda, konuyla ilgili yazılar izlenebilecek.

Blogda, küratör Yelta Köm'ün Uğur Tanyeli'yle söyleşisi, Yağmur Yıldırım, Elif Çiğdem Artan ve Gökhan Kodalak'ın yazıları dışında; Uğur Tanyeli röportajının ikinci bölümü, Selin Biçer ve Görkem Şarkan'ın görüşleri de yer alıyor."Dikkat! Kaygan Zemin" blogu, sergide ele alınan konuları farklı açılardan tartışmaya açarak, internet ortamında derinleştirmeyi amaçlıyor. Serginin konusu üzerinde tartışma ortamı sağlamak ve sergi sürecini herkesin görebileceği şekilde ortaya koymak amacıyla kurulan blog, etkinliğin sosyal medyada görünen kısmını oluşturuyor.

Videolar, görseller, referanslar, söyleşiler ve sergi öncesine ait hazırlık aşamalarının bulunduğu blogda ayrıca, davet edilen yazarların serginin konusunu irdelediği metinleri de yer alıyor.
İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :