Konferans: Toplumsal Cinsiyet ve Mekana Yakından Bakmak

mimarizm.com / 16 Ekim 2018
Mekan ve toplumsal cinsiyet ilişkisinin tartışmaya açılacağı konferans 22 Ekim'de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Bomonti Yerleşkesi'nde gerçekleşecek.

MSGSÜ Bomonti Bomonti Yerleşkesi’nde yer alan Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu 22 Ekim 2018 Pazartesi günü mekân ve toplumsal cinsiyet ilişkisinin farklı boyutlarının tartışılacağı “Toplumsal Cinsiyet ve Mekana Yakından Bakmak” adlı konferansa ev sahipliği yapacak.

Konferans boyunca, Tarlabaşı’nda yaşanan soylulaşma sürecinin burada yaşayan ya da çalışan kadınların hayatı, Kütahya’daki Somalili kadınların gündelik deneyimleri, bir ‘queer’ mekân olarak Maçka Parkı, kadınlara özel muhafazakâr tatil mekânlarıyla kozmopolit bir kentte kadınlık deneyimi gibi farklı cinsiyet halleriyle farklı mekânlar arasındaki ilişkileri inceleyen sunumların yanı sıra, mekân çalışmaları ile toplumsal cinsiyet arasındaki ilişkiye yöntemsel ya da teorik açıdan nasıl bakılabileceğine ilişkin sunumlar da yer alacak.

MSGSÜ Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen konferans, bu yeni akademik disiplinin geleceği, sınırları ve vadettiği açılımlar üzerine ortak bir tartışma ile kapanacak.

PROGRAM:

 

 

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :