“Karşılıklı Bir Temsiliyet Ortamı Olarak Sanat ve Mimarlık”

mimarizm.com / 05 Nisan 2018
“Bir Mimar Bir Müze” başlığı ile sanat mekanlarına odaklanan Akbank Sanat Mimarlık Seminerleri Dizisi, 20 Nisan'da Prof. Dr. Celal Abdi Güzer'i konuk edecek.

Akbank Sanat Mimarlık Seminerleri Dizisi, 2017-2018 döneminde sanat mekanlarına odaklanıyor. 

“Bir Mimar Bir Müze” başlığı ile gerçekleştirilen seminerlerde, Türkiye önde gelen mimarları, “21. yüzyıl’da sanat mekanları nasıl yeni bir rol üstleniyor? Sanatın, sanatçıların yeni yorumları mekanlarla nasıl buluşuyor? Sanat mekanları denildiğinde akla ilk gelen müze, kent müzesi, kültür merkezileri tasarımlarında, ezberi bozan, yeni soruları gündeme taşıyan yeni kurgular, yeni senaryolar üretmek olası mıdır?” soruları ışığında, kendi sanat mekanı tasarımlarını katılımcılarla paylaşıyor.

Doç. Dr. İpek Akpınar’ın moderatörlüğünde düzenlenen seminer dizisi, 20 Nisan Cuma günü saat 18.30’da Prof. Dr. Celal Abdi Güzer’i konuk edecek. “Karşılıklı Bir Temsiliyet Ortamı Olarak Sanat ve Mimarlık” başlıklı seminerde, sanat kavramının sınırlarının genişlediği ve belirsizleştiği günümüzde mimarlık ve sanat arasındaki ilişki tartışılacak. 

Etkinlik ücretsizdir. Ücretsiz etkinliklerde katılımcı sayısı sınırlı olup etkinlik davetiyesi Akbank Sanat gişesinden temin edilebilir.


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :