“Bir Kent Anatomisi”

mimarizm.com / 02 Şubat 2018
Akbank Sanat Mimarlık Seminerleri Dizisi, 2017-2018 döneminde “Bir Mimar Bir Müze” başlığı ile sanat mekanlarına odaklanıyor. Dizinin 23 Şubat'taki konuğu, “Bir Kent Anatomisi” başlıklı sunumu ile Alper Derinboğaz.

Kasım 2017- Nisan 2018 tarihleri arasında “Bir Mimar Bir Müze” adı ile gerçekleştirilecek Akbank Sanat Mimarlık Seminerleri Dizisi'nde, Türkiye'nin önde gelen mimarları, “21. yüzyılda sanat mekanları nasıl yeni bir rol üstleniyor? Sanatın, sanatçıların yeni yorumları mekanlarla nasıl buluşuyor? Sanat mekanları denildiğinde akla ilk gelen müze, kent müzesi, kültür merkezi tasarımlarında, ezberi bozan, yeni soruları gündeme taşıyan yeni kurgular, yeni senaryolar üretmek olası mıdır?” soruları ışığında, kendi sanat mekanı tasarımlarını katılımcılarla paylaşacak.

Mimarı İstanbul Kent Müzesi’ni anlatıyor

Doç. Dr. İpek Akpınar’ın moderatörlüğünde düzenlenen seminer dizisi, 23 Şubat 2018 Cuma günü  saat 18.30’da mimar Alper Derinboğaz’ı konuk ediyor. “Bir Kent Anatomisi” başlıklı seminerde İstanbul’un karmaşık ve sürekli dönüşen kentsel anatomisi ile İstanbul Kent Müzesi’nin hikayesi ele alınacak.

Katılımcı sayısı sınırlı olan ücretsiz etkinliğin davetiyesi Akbank Sanat gişesinden temin edilebilir. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.


Alper Derinboğaz 
2005 yılında lisans eğitimini onur derecesi ile İTÜ’de tamamladı. Fulbright bursu ile yüksek lisans eğitimine devam ettiği UCLA’de Graduate Ödülü ile mezun oldu. 2010 yılında kendi mimarlık ofisi Salon’u kurdu. 2011’de üç uygulaması ile Yılın Mimarlık Eserleri Seçkisi’ne giren Derinboğaz, aynı sene Arkitera Genç Mimar Özel Ödülü’nü aldı. German Design Award, Architizer A+ ve The Plan İnovatif Mimarlık Ödülü gibi birçok ödülün sahibi olan projeleri  enstalasyonlardan, müzelere uzanan bir çeşitlilik gösteriyor. Aynı zamanda İTÜ’de mimari tasarım atölyesi yürütücülüğü yapan Derinboğaz’ın İstanbul’un güncel planlamasını konu alan işleri, Türkiye’yi 14.Venedik Mimarlık Bienali’nde temsil etti.

 


İlişkili Haberler
Etiketler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :