“Karanlıktan Aydınlığa Dört Cephe Demonstrasyonu”

17 Haziran 2008
“Karanlıktan Aydınlığa Dört Cephe Demonstrasyonu”

Aydınlatma tasarımının geldiği boyutlar üzerine panorama sunmayı amaçlayan PLD Türkiye, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Aydınlatma ve Enerji Müdürlüğü'yle birlikte, aydınlatma demonstrasyon çalışmasını gerçekleştirecek.

PLDA Uluslararası Geliştirme Direktörü Susanna Antico'nun tasarladığı, PLD Türkiye'den Emre Güneş ve Sevenlights'tan Mustafa Seven'in proje yönetimini gerçekleştirdiği "Karanlıktan Aydınlığa Dört Cephe" aydınlatma tasarımı demonstrasyonu çerçevesinde çeşitli cephelerde dört farklı aydınlatma tekniği kullanılacak ve farklı aydınlatma tekniklerinin yarattığı etkiler üzerine katılımcılarla etkileşimli bir çalışma yapılacak. Çalışma içinde "Kültür ve Tarihin Kesiştiği Yerde Aydınlatma Tasarımı" seminer konusu düzleminde tarihi dokular üzerinde aydınlatma tasarımı kullanımının amaçları ve etkilerine değinilecek.

Demonstrasyon çalışmasının öncesinde gerçekleşecek seminer ise konusu ve katılımcılarıyla göz dolduruyor. Aydınlatma tasarımı ve değeri hakkında bilinç oluşturmanın amaçlandığı seminer aydınlatma tasarımının şehre ve yaşam kalitemize olumlu katkıları hakkında bilgilenmemizi sağlarken katılımcılara yeni bir vizyon sunuyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı'nın desteği, Cemdağ, General Electric, Kreon, Lanzini, Mitaş, Philips ve Schréder firmalarının sponsorluğu ile gerçekleşecek olan seminerin konusu ise Kültür ve Tarihin Kesiştiği Yerde Aydınlatma Tasarımı. 27 Haziran Cuma günü 19.30 – 22.30 saatleri arasında Santralistanbul'da gerçekleşecek olan seminerin açılış konuşmasını PLD Türkiye Dergisi Editörü Emre Güneş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Aydınlatma ve Enerji Müdürü Muhammet Garip yapacak. Programın devamında Sırbistan Belgrad Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden Yardımcı Doçent Lidija Djokic, Sutton Vane Associates (Londra) kurucusu ve aydınlatma tasarımcısı Mark Sutton Vane kendi uzmanlık alanları çerçevesinde aydınlatma tasarımı, kültür ve tarih ilişkisi üzerine konuşacaklar.

Katılmak için lütfen tıklayınız.
Programa ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Program:

19.30 – 19.45 "Açılış Konuşması"

Emre Güneş - PLD Türkiye Dergisi Editörü; PLDA Türkiye Temsilcisi

Muhammet Garip - İstanbul Büyükşehir Belediyesi; Şehir Aydınlatma ve Enerji Müdürü

19.45– 20.30 "Tarihi ve kültürel değeri olan yaşam alanlarında mimari aydınlatma."

Lidija Djokic - Yard. Doç. Dr. Belgrad Üniversitesi (Sırbistan), Mimarlık Fakültesi

20.30 – 21.15 "Aydınlatma tasarımının kültürel-tarihi projelere katkısı."

Mark Sutton Vane - Aydınlatma Tasarımcısı (İngiltere), Sutton Vane Associates (Londra) Kurucusu

21.15 – 21.30 Kahve molası
21.30 – 22.30 "Karanlıktan Aydınlığa Dört Cephe Aydınlatma Tasarımı Demonstrasyonu*"

 

 


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :