PLD Konferansı İstanbul 2014

mimarizm.com / 19 Ağustos 2014
PLD Konferansı İstanbul 2014

Aydınlatma profesyonelleri için etkin bir iletişim platformu sunan PLD Istanbul konferansı, VIA Events organizasyonuyla 17 Ekim'de Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) gerçekleşecek.


                          


Aydınlatma kalitesi ve kültürü alanlarında faaliyet gösteren paydaşları koordine ederek aralarındaki bağı güçlendirmek adına bağımsız bir platform sunan Professional Lighting Design (PLD) topluluğu, iki yılda bir gerçekleşen PLD Kongresi'nin başarılı konseptinden yola çıkarak, VIA Events tarafından düzenlenen PLD Istanbul 2014 konferansı ile uzman konuşmacıları sektör profesyonelleri ile bir araya getiriyor.

Aydınlatma alanında profesyonel pratiğe, pazarın yapısına ve uygulamalara etki eden konu başlıklarını içeren panel, etkinliğin etkileşime açık yapısını destekleyecek. Farklı pazar oyuncuları (aydınlatma tasarımcıları, mimarlar, üreticiler vb.) arasındaki etkileşimi desteklemek üzerine tasarlanan konferans, sponsor ortakların buluşmasını ve sosyal bir gece etkinliğini de kapsıyor. Aydınlatma tasarımı üzerine devam eden bir eğitimi de sunacak olan PLD İstanbul konferansı katılımcılara, konunun sınır ötesi noktaları hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı sağlayacak.

Network oluşturmak, bilgi değiş tokuşu yapmak, ışık/aydınlatma alanında yeni fikirler edinmek için önemli bir zemin oluşturan etkinlik; aydınlatma tasarımcıları, araştırmacılar, öğrenciler, üreticiler, şehir plancıları, mimarlar ve diğer aydınlatma profesyonelleri için etkin bir iletişim platformu sunuyor.
 
"Profesyonel pratik", "master planların aydınlatması" ve "kültürel miras alanlarının aydınlatması" başlıkları altında gerçekleşecek sunumların ardından, izleyicilerin katılımıyla bir tartışma oturumu düzenlenecek.


Program:

10.00 – 11.00
  Kayıt

11.00 – 11.15  Açılış Konuşması
Joachim Ritter, VIA-Verlag Genel Müdürü

11.15 – 12.00  Büyük Resim: Kompleks Projeler Üzerine Çalışma
Koert Vermeulen, ACT Lighting Design Kurucusu

12.00 – 12.45  Yeni Yaratıcılığa Yeni Kapılar Açan Yeni Teknolojiler
Tapio Rosenius, Lighting Design Collective Kurucusu ve Tasarım Direktörü

12.45 – 14.15  Öğle Yemeği

14.15 – 15.00  Kentselleşme Aydınlatma Çözümlerinin Geleceğini Şekillendiriyor
Allan Ruberg, ÅF Lighting Başkanı

15.00 – 15.45  Kültürel Miras Siteleri ve Yeni Teknolojiler İşe Yarıyor mu?
Nadine van Amersvoort

15.45 – 16.15  Kahve Arası

16.15 – 17.30  Panel ve Soru-Cevap

17.30 – 17.45  Kapanış Konuşmaları

18.00 – 22.00  Akşam Etkinliği


Bilgilendirme:

Konferans biletleri sınırlı sayıdadır ve ücreti standarttır. Erken kayıt ve indirim olanakları için www.istanbul.pld-c.com sitesini ziyaret ediniz. Konferans dili İngilizce'dir ve simültane çeviri yapılacaktır.


İlişkili Haberler
Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaşın
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.
Bu İçeriğe Yorum Yazın
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Kalan karakter :